2018 01 09

Brukline – galingas Jono Valančiūno mačas, tritaškis ir dramatiška pabaiga

NBA – dar vienas puikus Jono Valančiūno mačas. Lietuvis dramatiškose rungtynėse padėjo po pratęsimo palaužti „Brooklyn Nets“ ekipą 114:113 (26:19, 19:25, 33:27, 29:36, 7:6) ir vėl švystelėjo tolimą metimą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 26 sekundes DeMaras DeRozanas perskrodė šeimininkų gynybą ir dvitaškiu su pražanga ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą (114:113).

Per likusį laiką „Nets“ rezultatyvaus išpuolio nebesurengė.

Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ per 4 minučių atkarpą išbarstė 10 taškų pranašumą, o vėliau neteko skaudžiai ant parketo nusileidusio Kyle'o Lowry.

Jonas Valančiūnas darė viską, kad padėtų lyderiams Brukline. Lietuvis per 26 minutes pelnė 21 tašką (8/13 dvit., 2/4 baud.), įskraidino vieną tritaškį iš dviejų, sugriebė 13 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Tai tik antras kartas, kai JV dukart iš eilės pelnė po 20 taškų. Beje, J.Valančiūnas pataikė pirmąjį tritaškį 2018-aisiais. Iš viso šį sezoną centras pataikė 6 tolimus metimus iš 16 (37,5 proc.).

25-erių aukštaūgis, ko gero, pateks į nakties efektingiausių epizodų dešimtuką. Tiesa, ne kaip atlikėjas, o auka.

Trečiajame kėlinyje „Nets“ atstovas Jarrettas Allenas galingai sugrūdo kamuolį į krepšį su J.Valančiūno pražanga.

Naudingiausio Rytų konferencijos savaitės žaidėjo prizą už 35,7 taško vidurkį atsiėmęs DeMaras DeRozanas išlaikė savo rodiklius su 35 taškais.

Kyle'as Lowry iki traumos pratęsime buvo spėjęs pridėti 18 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų. Po skaudaus nusileidimo įžaidėjas susižeidė nugarą ir aikštę paliko tik su komandos draugų pagalba.

Epizodas išties gniaužė kvapą.

Pralaimėjusiems Spenceris Dinwiddie pelnė 31 tašką ir sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes.

„Raptors“ tai buvo penktoji pergalė iš eilės ir net dešimta paeiliui prieš „Nets“ komandą.

„Raptors“: D.DeRozanas 35, J.Valančiūnas 21 (13 atk. kam.), K.Lowry 18 (11 rez. perd.), S.Ibaka 11 (12 atk. kam.).

„Nets“: S.Dinwiddie 31, A.Crabbe'as 20, J.Allenas ir R.Hollisas-Jeffersonas (17 atk. kam.) po 14.