2022 01 16

Brukline – neišsiskiriantis J.Valančiūno pasirodymas ir K.Duranto trauma

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku NBA lygoje pasirodė Jonas Valančiūnas, kurio atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (16-27) svečiuose 105:120 (22:32, 19:37, 36:26, 28:25) neprilygo „Brooklyn Nets“ (27-15).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tiesiog tragiškai per pirmuosius du kėlinius atrodę „pelikanai“ visus šansus pakovoti dėl pergalės Brukline palaidojo dar pirmoje žaidimo dalyje.

Antrojo kėlinio pabaigoje jų deficitas siekė net 30 taškų (39:69), o kiek apkirpti turėtą deficitą svečiams pavyko tik pačioje susitikimo pabaigoje, kuomet aikštėje jau rungtyniavo atsarginiai komandų krepšininkai.

Didžiąją rungtynių dalį „Nets“ teko verstis tik su viena iš trijų savo superžvaigždžių – Jamesu Hardenu.

Vis dar nepasiskiepijęs Kyrie Irvingas ir toliau privalo praleisti namų rungtynes, o štai Kevinas Durantas šiame mače patyrė traumą.

„Nets“ puolimo lyderis antrajame kėlinyje susižeidė savo kairįjį kelį, kuomet su kamuoliu įsibėgėjęs Herbertas Jonesas nuskynė Bruce'ą Browną, o pastarasis griūdamas sužeidė KD.

Šlubuodamas K.Durantas iš karto patraukė į rūbinę ir į rungtynes nebegrįžo. Šiandien jam bus atliktas magnetinio rezonanso tyrimas.

Per 12 minučių KD spėjo pelnyti 12 taškų.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas, Jamesas Hardenas ir Joshas Hartas

Naujojo Orleano klube – toli nuo savo vidurkių sužaidęs J.Valančiūnas. Uteniškis per 30 minučių surinko 13 taškų (6/11 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvis taip pat 4 kartus prasižengė ir sykį prarado kamuolį.

Svečius į priekį tempti bandė 22 taškus surinkęs ir 8 rezultatyvius perdavimus išskirstęs Brandonas Ingramas, tačiau „Pelicans“ lyderio pastangos nublanko prieš žvėrišką J.Hardeno pasirodymą.

NBA lygos barzdočiui iki įspūdingo trigubo dublio trūko labai nedaug – 27 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir net 15 rezultatyvių perdavimų.

„Brooklyn Nets“: Jamesas Hardenas 27 (8 atk. kam., 15 rez. perd.), Patty Millsas 21, Camas Thomasas 20, Kessleris Edwardsas 16, Day'Ronas Sharpe'as (10 atk. kam.) ir Kevinas Durantas po 12.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 22 (8 rez. perd.), Joshas Hartas 14 (11 atk. kam.), Jonas Valančiūnas ir Herbertas Jonesas po 13, Jaxsonas Hayesas 11, Devonte Grahamas ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris po 10.

Kiti šeštadienio rezultatai:

„Milwaukee Bucks“ – „Toronto Raptors“ 96:103 (G.Antetokounmpo 30 / P.Siakamas 30);

„Washington Wizards“ – „Portland Trail Blazers“ 110:115 (S.Dinwiddie 27 / A.Simonsas 31);

„Atlanta Hawks“ – „New York Knicks“ 108:117 (T.Youngas 29 / RJ Barrettas 26);

„Miami Heat“ – „Philadelphia 76ers“ 98:109 (O.Yurtsevenas 22 / J.Embiidas 32);

„Oklahoma City Thunder“ – „Cleveland Cavaliers“ 102:107 (S.Gilgeous-Alexanderis 21 / D.Garlandas 27);

„Boston Celtics“ – „Chicago Bulls“ 114:112 (J.Tatumas 23 / N.Vucevičius 27);

„San Antonio Spurs“ – „Los Angeles Clippers“ 101:94 (D.White'as 19 / A.Coffey 20);

„Denver Nuggets“ – „Los Angeles Lakers“ 133:96 (B.Hylandas 27 / L.Jamesas 25);

„Dallas Mavericks“ – „Orlando Magic“ 108:92 (L.Dončičius 23 / R.Lopezas 16).