2019 04 22

Čempionai, „Raptors“ ir „Blazers“ – per žingsnį nuo kito NBA etapo

Kevinas Durantas pelnė 33 taškus, Klay Thompsonas pridėjo 32 taškus, o NBA čempionų titulą ginanti „Golden State Warriors“ komanda 113:105 išvykoje palaužė „Los Angeles Clippers“ ir padidino persvarą serijoje 3-1.
Klay Thompsonas bombardavo „Clippers“ ekipą.
Klay Thompsonas bombardavo „Clippers“ ekipą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Warriors“ – „Clippers“ 3-1

„Mes jau buvome paleidę 2-ąsias rungtynes ir nenorėjome to pakartoti atkrintamosiose varžybose. Tikiu, kad pavyks“, – sakė K.Durantas, iki pertraukos pelnęs net 27 taškus.

Kitas „Warriors“ lyderis Stephenas Curry šįsyk galėjo mesti mažiau, nes kitos komandos žvaigždės atakavo puikiai.

„Pirmojoje mačo dalyje mums nereikėjo daryti nieko neįprasta. Klay buvo tiesiog nepakartojamas.

K.D. (Kevinas Durantas) buvo stabilus visas rungtynes. Mums reikia likti kantriems“, – kalbėjo S.Curry.

Jis prametė pirmuosius šešis metimus (iš viso pataikė 1 tritaškį iš 9), greitai prisirinko pražangų ir mačą baigė su 12 taškų sąskaitoje, 10 atkovotų kamuolių.

Australas Andrew Bogutas dėl šešių pražangų pasitraukė iš aikštės likus žaisti 6 minutes, bet jis pelnė 8 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Penktasis serijos mačas vyks Oklande, kur pastarųjų dviejų sezonų čempionai gali pabaigti Vakarų konferencijos ketvirtfinalio seriją.

„Clippers“: Shai Gilgeosas-Alexanderis 25, Danilo Gallinari 16, Patrickas Beverley ir Lou Williamsas po 12;

„Warriors“: Kevinas Durantas 33, Klay Thompsonas 32, Stephenas Curry 12, Andre Iguodala ir Draymondas Greenas po 10.

„Toronto Raptors“ – „Orlando Magic“ 3-1

Kitose NBA rungtynėse Kawhi Leonardas vėl žaidė taip, kaip 2014 metais, kai buvo tapęs NBA finalų serijos naudingiausias žaidėjas.

Praėjusią vasarą iš „San Antonio Spurs“ į „Toronto Raptors“ persikėlęs puolėjas sekmadienį įmetė 34 taškus ir nuvedė „Toronto Raptors“ į įtikinamą pergalę 107:85 išvykoje prieš „Orlando Magic“. Kanados klubas dabar pirmauja serijoje 3-1.

„Mes tiesiog norime būti aikštėje su komandos draugais, jausti komandinę dvasią ir chemiją, susitelkus tikslui“, – sakė K.Leonardas. – To man ilgai trūko praėjusį sezoną, aš buvau nuošalyje.

Dėkoju už šiuos metus, nes galiu žaisti ir būti aikštėje.“

Kai Toronto komandos lyderis žaidė galingai, retai atakavo Maras Gasolis, kurį vasarį „Raptors“ gavo išmainę į „Memphis Grizzlies“ Joną Valančiūną. Ispanas per 25 min. pelnė tik 2 taškus, atkovojo 6 kamuolius.

„Magic“: Aaronas Gordonas 25, Evanas Fournier 10, Nikola Vučevičius 11.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 34, Pascalis Siakamas ir Normanas Powellas po 16;

Damianas Lillardas pelnė 15 taškų vien per trečią kėlinį, o jo sukeltas spurtas padėjo „Portland Trail Blazers“ klubui nugalėti „Oklahoma City Thunder“ 111:98 ir pirmauti jau 3-1 prieš Russelo Westbrooko komandą.

D.Lillardas antrą kartą siautėjo per trečią kėlinį. Portlando ekipos gynėjas jau buvo įmetęs 25 taškus per trečiojo serijos mačo trečią kėlinį, bet tada „Blazers“ pralaimėjo penktadienį.

Šįkart jis iš viso pelnė 24 taškus, be to turėjo puikių pagalbininkų. C.J.McCollumas pelnė 27 taškus, Al-Farouqas Aminu pridėjo 19 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

„Blazers“ gali pabaigti seriją antradienį, jei laimės namie.

Oklahomos Sičio komandai sekmadienį Paulas George'as pelnė 32 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o Vokietijos rinktinės gynėjas Dennisas Schroderis pridėjo 17 taškų.

Tačiau „Thunder“ lyderis R.Westbrookas pelnė tik 14 taškų, pataikęs vos 5 metimus iš 21. Jis prametė visus 10 paskutinių savo metimų.

„Thunder“: Paulas George'as 32, Dennisas Schroderis 17, Russellas Westbrookas 14;

„Blazers“: CJ McCollumas 27, Damianas Lillardas 24, Al-Farouqas Aminu 19;