2020 02 15

Čikagoje – įspūdingas L.Dončičiaus šūvis iš vidurio ir šiurpuliukus sukėlęs dėjimas

Čikagoje oficialiai startavo NBA Visų žvaigždžių savaitgalis. Jo uždangą pakėlė „Kylančių žvaigždžių“ mačas, kuriame ryškiai žibėjo ir Luka Dončičiaus žvaigždė. Slovėno tritaškis iš aikštės vidurio pažadino „United Center“ arenos žiūrovus, bet gražiausio rungtynių epizodo autoriumi tapo Milesas Bridgesas, savo dėjimu net iki krepšio pašokdinęs komandos draugus. Geriausių NBA naujokų ir antramečių mače JAV komanda užtikrintai susitvarkė su „Pasaulio“ ekipa 151:131.
Luka Dončičius ir Trae Youngas
Luka Dončičius ir Trae Youngas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Kylančių žvaigždžių“ rungtynėse intrigos buvo tiek daug, kad kai kurie žurnalistai ėmė skirstytis iš savo vietų jau per mačo ilgąją pertrauką: neegzistuojanti gynyba, nuobodus krepšinis ir jokios įkvepiančios atmosferos tribūnose. Štai kolegos iš užsienio šalia mačo metu net užmigo ant stalo.

Tačiau rungtynėms įsibėgėjant geriausi lygos jaunieji žaidėjai padovanojo žiūrovams ne vieną desertinį epizodą.

Prieš pat antrojo kėlinio pabaigą L.Dončičius tyčia lėtai sėlino su kamuoliu nuo galinės linijos. Jis aiškiai taikėsi metimui iš vidurio linijos su sirena ir buvo tikslus.

Trae Youngas dar pabandė neleisti slovėnui atsipalaiduoti, bet 20-metis atakavo neklysdamas – tinklelį skrodęs metimas iš aikštės centro išjudino „United Center“ publiką.

L.Dončičiaus tritaškis prieš pertrauką įtvirtino „Pasaulio“ komandos persvarą 81:71.

„Galite paklausti DeAndre Aytono – jis jums tai patvirtins. Šitą metimą suplanavau per minutės pertraukėlę“, – juokėsi L.Dončičius.

Už metimą nuopelnus norėjo prisiimti pats prieš slovėną stovėjęs T.Youngas.

„Tai aš jam pasakiau, kad mestų nuo vidurio, – tikino T.Youngas. – Man pasirodė, kad jis jau norėjo perduoti kamuolį, kai pasakiau jam pabandyti. Ir įkrito. Tai buvo beprotiškas momentas. Buvo linksma.“

Daugiausiai ovacijų per komandų pristatymą sulaukęs L.Dončičius per 24 minutes įmetė 16 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Priešingoje aikštės pusėje daug gražių epizodų kūrė Ja Moranto ir Ziono Williamsono duetas.

Du aukščiausi 2019-ųjų NBA naujokų biržos šaukimai rezgė įspūdingas operacijas „žemė-oras“: tiek iš aikštės vidurio, tiek prakišus perdavimą tarp kojų.

„Tai buvo beprotiškas epizodas, tikrai. Man tai priminė devintą klasę, – apie dėjimą pagavus nuo centro siųstą perdavimą, kalbėjo Z.Williamsonas, praeityje trumpai žaidęs su J.Morantu vienoje komandoje. – Niekada nemaniau, kad grįšime prie tokios situacijos. Tas momentas buvo ypatingas.“

„United Center“ arenos lankai nebuvo pasiruošę tokiam šturmui. Per ilgąją pertrauką juos teko taisyti NBA šventės personalui. Įtariama, Z.Williamsono dėjimai išjudino lanko konstrukciją ir pakeitė jo vietą.

„Nemanau, kad tai buvo mano kaltė“, – po rungtynių šmaikščiai gynėsi 19-metis supertalentas.

Antroje rungtynių dalyje „United Center“ arena užbangavo nuo Mileso Bridgeso dėjimų. „Charlotte Hornets“ puolėjas sudrebino krepšį šiurpuliukus sukėlusiu šuoliu.

21-erių amerikietis įsibėgėjęs pasimetė sau perdavimą nuo lentos, bet nors kamuolys tolokai atšoko nuo krepšio, M.Bridgesas sugebėjo delnu pasiekti oranžinį ir sukišti jį į tinklelį.

JAV komandos gynėjas Trae Youngas iš susižavėjimo pašoko nuo suolo ir prisistatė iki pat krepšio, kurį triuškino M.Bridgesas.

Įdomu, kad M.Bridgesas prieš tai per ilgąją rungtynių pertrauką spėjo parašyti žinutę tviteryje.

„Tikrai nederėtų rašyti tviteryje rungtynių metu, – po pergalės juokėsi M.Bridgesas. – Bet „Pasaulio“ komanda mus tiesiog triuškino, todėl turėjome susiimti. Pamaniau, kad paviešinti tokį įrašą būtų visai juokinga. Ironiška, kad po pertraukos laimėjome trečią kėlinį 20 taškų skirtumu.“

Jis buvo išrinktas naudingiausiu rungtynių žaidėju: per 20 minučių pelnė 20 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Milesas Bridgesas

Antrąją mačo dalį JAV krepšininkai laimėjo net 80:50. Net aštuoni žaidėjai JAV komandoje surinko dviženklį taškų skaičių.

Rezultatyviausiai žaidė 23 taškus surinkęs Ericas Paschallas, 21 pridėjo Collinas Sextonas, 20 – Milesas Bridgesas, 18 – Trae Youngas (7 perd.), 16 – Kendrickas Nunnas, 14 – Zionas Williamsonas.

„Pasaulio“ komandai RJ Barrettas pelnė27, Brandonas Clarke'as – 22, Luka Dončičius, Shai Gilgeous-Alexanderis ir Moritzas Wagneris – po 16 taškų.

Prieš „Kylančių žvaigždžių“ rungtynes NBA atidavė pagarbą 2020-ųjų pradžioje mirusioms lygos legendoms Kobe Bryantui ir Davidui Sternui. Beje, pirmasis penktadienį buvo išrinktas tarp aštuonių finalininkų patekti į NBA Šlovės muziejų.

Į aikštę žengė buvęs Kobe bendražygis Pau Gasolis ir WNBA garsenybė Sue Bird.

„Šios netektys sudaužė mūsų širdis. Jos paveikė sporto pasaulį, ypač NBA šeimą“, – su mikrofonu rankose prieš mačo pradžią sakė P.Gasolis.

„Davido ir Kobe indėlio į NBA ir WNBA neįmanoma pamatuoti. Mes čia nestovėtume be Davido, kuris sukūrė „All-Star“, be Kobe – 19 „All Star“ rungtynių dalyvio, keturiskart rungtynių MVP ir epinio dėjimų konkurso nugalėtojo. Jo indėlis niekada nebus pamirštas“, – sakė Sue Bird.

Kai P.Gasolis perėmė mikrofoną į rankas, keli tūkstančiai žiūrovų „United Center“ arenoje ėmė skanduoti „Kobe! Kobe!“

„Teisingai, – patiko P.Gasoliui. – Dėl Davido ir Kobe krepšinis dabar tarptautinis. Didžiuojuosi galėjęs su jais dirbti ir vadinti juos draugais. „All-Star“ yra meilė ir šventė krepšiniui.

Žinau, kad jie norėjo, jog dabar mėgautumėmės, kovotume ir linksmintumės. Atiduotume viską, kad mėgautumės kiekviena šio savaitgalio akimirka.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pau Gasolis

Ispanas sykį buvo trumpam stabtelėjęs, kai susigraudino prisiminęs savo draugo netektį.

„Kaip sakydavo Kobe, visada darykite epinius dalykus. Taip kad turėkime epinį savaitgalį. Ačiū“, – tarė P.Gasolis.

Šeštadienį Čikagoje vyks konkursų vakaras: 2 val. nakties iš šeštadienio į sekmadienį Domantas Sabonis startuos NBA „Įgūdžių iššūkio“ konkurse, taip pat vyks dėjimų ir snaiperių konkursai.

NBA Visų žvaigždžių rungtynės, kuriose Domantas Sabonis atstovaus LeBrono komandai, Lietuvos laiku vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 4 val. ryto.