-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2018 04 29 /22:55

D.Sabonio sezonas baigėsi: it karalius žaidęs L.Jamesas eliminavo „Pacers“

LeBronas Jamesas įrodė savo jėgą. Lemiamose NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse „Cleveland Cavaliers“ lyderis žaidė kone nepriekaištingai ir nukalė savo ekipai tiltą į kitą etapą. Domantui Saboniui ir „Indiana Pacers“ sezonas baigėsi.
„Pacers“ krepšininkai
„Pacers“ krepšininkai / „Scanpix“ nuotr.

„Cavaliers“ laimėjo namų rungtynes 105:101 (31:19, 23:24, 22:31, 29:27) ir seriją 4-3.

D.Sabonis aikštėje praleido 26 minutes ir surinko 10 taškų (3/9 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.). Taip pat atkovojo 5 kamuolius (3 puolime), kartą suklydo.

D.Sabonis buvo aikštėje paskutinėmis rungtynių minutėmis, kai „Pacers“ bandė kabintis į pergalę, ir dalyvavo daugybėje kietų mikrodvikovų su L.Jamesu, tačiau „Quicken Loans“ areną pakelta galva sekmadienį paliko Karalius.

L.Jamesas iš viso pelnė 45 taškus (14/22 dvit., 2/3 trit., 11/15 baud.) ir patempdavo „Cavs“ į priekį, kai komandai to labiausiai reikėdavo.

Jis taip pat atkovojo 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Rytų konferencijos pusfinalyje LeBronui dabar teks kautis su „Toronto Raptors“ ir Jonu Valančiūnu.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 45, Tristanas Thompsonas 15, Kevinas Love 14, JR Smithas ir George'as Hillas po 11.

„Pacers“: Victoras Oladipo 30, Darrenas Collisonas 23, Thaddeusas Youngas 14, Domantas Sabonis 10.

„Pacers“ sunkiai pradėjo rungtynes – per pirmąsias 4 minutes pelnė vos 2 taškus. „Cavaliers“ tuo pasinaudojo ir atitrūko.

Kai D.Sabonis pasirodė aikštėje, „Cavs“ jau turėjo dviženklę persvarą (19:9).

T.Thompsonas ir L.Jamesas tiesiog terorizavo „Pacers“ gynybą. Karalius pataikė visus pirmus septynis metimus, ir antrajame kėlinyje „Cavs“ jau pirmavo 35:21.

Klampiai rungtynės prasidėjo „Pacers“ lyderiui V.Oladipo, kuris iki pertraukos tesukrapštė 5 taškus.

„Pacers“ pavyko spurtuoti ir sumažinti skirtumą iki 4 taškų (35:31), tačiau kavalierius į priekį ir vėl patempė L.Jamesas, kuris per pirmąsias 20 minučių pelnė 24 taškus (10/12) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Įdomu tai, kad „Cavaliers“ pirmą kamuolį prarado paskutinę antro kėlinio minutę. „Pacers“ tuo metu jau buvo suklydę 8 kartus.

Darrenas Collisonas tapo „Pacers“ lyderiu, iki didžiosios pertraukos surinkęs 17 taškų. Daugiausia jo dėka „Cavaliers“ neatitrūko per triuškinantį atstumą – 54:43 po dviejų kėlinių.

Trečio kėlinio pradžioje „Pacers“ parodė nagus. V.Oladipo greitos atakos metu paleido tritaškį ir sumažino skirtumą iki keturių taškų (56:52).

„Scanpix“ nuotr./„Cavaliers“ – „Pacers“

Sėkmingą atkarpą Indiana pratęsė. Iš toli pataikė ir Th.Youngas bei Bojanas Bogdanovičius. Po „Pacers“ tritaškių liūties jau „Cavs“ atsidūrė užnugary (58:59).

Įsivyravo lygus žaidimas. L.Jamesas, atidaręs ir toliašaudę artileriją, toliau rinko taškus. „Pacers“ gretose įsižaidė V.Oladipo, individualiais reidais ėmęs draskyti „Cavs“ gynybą.

D.Sabonis stengėsi kietai grumtis po krepšiu. Prasižengė palaimėjęs kovą L.Jamesui ir puolė aiškintis su teisėju – lietuvio nuomone Karalius pats neleistinai darbavosi alkūnėmis.

Netrukus jau D.Sabonis laimėjo mikrodvikovą prieš Larry Nance'ą Jr. ir agresyvumą kovoje dėl kamuolio pavertė dviem baudų metimais.

Vis dėlto D.Sabonis prametė metimą, baigiantis trečiajam kėliniui galėjusį išlyginti rezultatą (76:74).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Pacers“ vėl išgyveno taškų badą ir „Cavs“ susigrąžino dviženklę persvarą (86:76).

Likus 2 min. ir „Cavs“ pirmaujant 98:92, D.Sabonis gavo kamuolį po krepšiu ir galėjo užbaigti ataką, tačiau atidavė kamuolį prie tritaškio visiškai laisvam likusiam D.Collisonui.

Šis nepataikė, ir taip iš esmės išsprūdo „Pacers“ šansas kabintis į rungtynes.

L.Jamesas perdavė kamuolį Kyle'ui Korveriui ir atitrūko nuo B.Bogdanovičius – du lengvi taškai iš po krepšio, ir „Cavs“ viena koja Konferencijos pusfinalyje (102:96).

„Pacers“ per likusias 30 sek. šešių taškų deficito nepanaikino – 105:101.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?