Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

D.Sabonis prabilo apie ispanų viliones į rinktinę: „Tėtis greitai tam užkirto kelią“

Domantas Sabonis sulaukė žymiausio NBA žurnalisto dėmesio. ESPN žurnalisto Adriano Wojnarowski tinklalaidėje „The Woj Pod“ apsilankęs lietuvis papasakojo apie NBA reguliariojo sezono pabaigos iššūkius, išaugusius lūkesčius Sakramente, pakomentavo savo neišrinkimą į „All-Star“ rungtynes, taip pat atskleidė ispanų viliones į rinktinę.
Domantas Sabonis prabilo apie ispanų viliones ir tėvo Arvydo reakciją
Domantas Sabonis prabilo apie ispanų viliones ir tėvo Arvydo reakciją / 15min nuotr.

Fantastišką sezoną „Sacramento Kings“ klube žaidžiantis D.Sabonis fiksuoja jau 61 dvigubo dublio seriją ir su komanda pasiekė finišo tiesiąją, kurioje stengiasi pasiekti Vakarų konferencijos atkrintamąsias varžybas.

45 pergales ir 33 pralaimėjimus sukaupę „karaliai“ žengia aštuntoje vietoje, bet dar turi vilčių pakilti į pirmąjį šešetą ir išvengti įkrintamųjų.

„Esame paskutinėje reguliariojo sezono išvykoje. Daug kas pastatyta ant kortos. Bandome iškovoti kuo daugiau pergalių, kad būtume kuo geresnėje situacijoje turnyrinėje lentelėje“, – A.Wojnarowski tinklalaidėje sakė D.Sabonis.

„Twitter“ nuotr./Adrianas Wojnarowskis
„Twitter“ nuotr./Adrianas Wojnarowskis

Jis yra viena iš retų NBA žvaigždžių, kuri nepraleido nė vienų rungtynių šiame reguliariajame sezone. Lietuvis prabilo apie tai ir atskleidė dalį savo rutinos.

„Jau sezono pabaiga, tad turi kuo geriau rūpintis savo kūnu. Vakar atskridome į Niujorką vėlai, galbūt norėtume kažką čia nuveikti, bet šiandien nuo 9 val. ryto buvau procedūrose, kad pasiruoščiau. Su Foxu esame atsakingi už šios komandos sėkmę, tad turime dėl jos stengtis“, – teigė lietuvis.

Jo komanda pastarosiomis savaitėmis išgyveno dvi skaudžias netektis, kai dėl traumų prarado Keviną Huerterį ir Maliką Monką. Starto penketo snaiperis K.Huerteris šį sezoną jau nebežais, o nuo suolo kylanti taškų mašina M.Monkas sugrįžtų nebent gerokai įsibėgėjus atkrintamosioms.

„Praradome dvi svarbias komandos dalis, starto penketo žaidėją ir kandidatą į geriausio šešto žaidėjo apdovanojimą. Su šiais dviem žaidėjais dažnai žaidžiu dviese, tad dabar turiu ieškoti kitų būdų, kaip visus įtraukti į žaidimą. Apie tai daug kalbamės su treneriu, Foxu. Mums liko penkerios rungtynės (dabar jau ketverios – past.), kurios yra svarbiausios sezone“, – pabrėžė D.Sabonis.

Jis Sakramente žaidžia antrą pilną sezoną, o pernai komandą atvedė į atkrintamąsias po 17 metų pertraukos. D.Sabonis tikina, jog šiame sezone lūkesčiai Kalifornijos sostinėje yra išaugę.

„Lūkesčiai stipriai pasikeitė. Visi dabar tikisi daugiau, o ir mes manome, kad galime pasiekti daugiau. Šis sezonas – visiškai kitoks. Turėjome traumų, o ir Vakarų konferencija yra kitokia. Pernai turėjome 48 pergales ir nesunkiai iškovojome trečiąją vietą. Šiemet turime panašų rezultatą, bet kaunamės, kad apskritai patektume į atkrintamąsias varžybas“, – teigė lietuvis.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Domantas Sabonis
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Domantas Sabonis

„Net mano žmona ant manęs kartais supyksta, nes aš nuolat tikiuosi blogiausio, – vėliau kalbėdamas apie Sakramente tvyrančias nuotaikas juokėsi Domas. – Bet pernai dar treniruočių stovykloje pajutome, kad surinkome puikią komandą, labai gerai sutarėme už aikštės ribų, o tai pasimatė ir aikštėje. Nors pradėjome keturiais pralaimėjimais, bet žinojome, kad prasilaušime. Vos tai padarę užšokome ant bangos ir tęsėme tai.“

Visai neseniai jis mirgėjo antraštėse dėl savo pasiekimo, kai aplenkė Keviną Love'ą ir pagerino NBA rekordą nuo 1976 metų, surinkęs 54 dvigubus dublius iš eilės. Dabar jo sąskaitoje jau 61 iš eilės dublis, o per visą lygos istoriją ilgesnę seriją turi tik neįtikėtinus rodiklius fiksavęs Wiltas Chamberlainas (227 dvigubi dubliai iš eilės).

„Man garbė būti paminėtam su vienu iš geriausių visų laikų žaidėjų, kuris žaidė mano pozicijoje, – sakė Domas. – Tačiau aš tiesiog žaidžiu savo žaidimą. Būdamas aukštaūgiu, turiu kautis dėl kamuolių, turiu užbaigti atakas, taip pat mėgstu perduoti kamuolį. Žaidžiu savo žaidimą ir pernelyg nekreipiu į tai dėmesio. Sužinojau apie tai likus savaitei iki tada, kai pagerinau Kevino Love'o rekordą, nes žmonės apie tai ėmė šnekėti. Iki tol nieko apie tai nežinojau.“

Nepaisant įspūdingų rodiklių, D.Sabonis nebuvo išrinktas į „All-Star“ rungtynes. Visgi lietuvis to nesureikšmina.

„Vakarų konferencijoje žaidžia daugybė puikių žaidėjų. Jei pasižiūrėtume į žaidėjus, kurie pateko į „All-Star“, pamatytume, kad visi jie to nusipelnė. Sunku kasmet patekti į „All-Star“. Nesvarbu, patenku ar ne, turiu koncentruotis į pergales“, – kukliai sakė „Kings“ lyderis.

„Sacramento Kings“ nuotr./Domantas Sabonis ir Mike'as Brownas
„Sacramento Kings“ nuotr./Domantas Sabonis ir Mike'as Brownas

A.Wojnarowski užvedė ir temą apie Domanto tėvą Arvydą. Jis paklausė, kaip dažnai 27-erių NBA žvaigždė išgirsta pasakojimus apie savo tėvą stipriausios pasaulio lygos aplinkoje.

„Tai girdžiu turbūt kiekvieną dieną, – šypsojosi D.Sabonis. – Kiekviename mieste, kiekvienoje išvykoje. Prie manęs nuolat prieina buvę žaidėjai, treneriai, sirgaliai, kurie mane atpažįsta ir turi ką pasakyti apie mano tėtį. Jį supa tam tikra aura, žmonės nori apie jį sužinoti daugiau. Aš į jį žiūriu kaip į savo tėtį, su kuriuo pasikalbėti galiu kasdien, bet jaučiu kitokį požiūrį iš sirgalių arba žaidėjų, kurie prieš jį žaidė.“

Paklaustas, ar jį siekti karjeros aukštumų įkvėpė tai, jog tėtį ribojo geležinė uždanga ir traumos, Domas sakė:

„Man pasisekė, kad žaidžiu kitais laikais. Galėjau žaisti koledže, mane galėjo stebėti skautai, buvau pašauktas anksti karjeroje ir gavau šansą žaisti NBA. Jis man visada patarė, kad rūpinčiausi savo kūnu. Nesvarbu, koks geras būsi, bet būdamas traumuotas negalėsi to pademonstruoti. O jis turėjo daug problemų dėl traumų per savo karjerą“, – teigė lietuvis.

Jis gimė Portlande, kur NBA karjeros metu žaidė A.Sabonis, bet iš tų laikų, kai gyveno vakariniame JAV mieste, jis prisimena mažai.

trailblazers.com nuotr./Arvydas Sabonis
trailblazers.com nuotr./Arvydas Sabonis

„Prisimenu, kaip eidavau į vaikų kambarį Portlando treniruočių centre (šypsosi). Būdamas vaikas nesupratau, kokius skausmus jam tenka iškęsti – jam grįžus namo tiesiog norėjau su juo žaisti krepšinį“, – teigė D.Sabonis.

Dabar jis savo pasiekimais džiaugiasi kartu su legendiniu tėvu.

„Žinoma. Kai buvau pašauktas ar patekau į „All-Star“ rungtynes, jis dalinosi džiaugsmu kartu su manimi. Nuostabu turėti jį šalia per savo NBA karjerą. Galiu su juo pasikalbėti, suprasti, kaip jis viską mato. Man tai padeda, nes jis man ne tik tėtis, bet ir mokytojas“, – sakė „Kings“ lyderis.

Jo tėvas pasižymėjo įspūdingu aikštelės matymu ir perdavimais. Ar Domantas stengėsi modeliuoti savo žaidimą pagal Arvydą?

„Stebėjau jį žaidžiantį ir norėjau tai pakartoti, nors žinoma, tai labai sudėtinga (juokiasi). Jis – išskirtinis. Jis manęs klausdavo, kodėl nepamačiau vieno ar kito dalyko aikštelėje, nes netgi stebėdamas rungtynes iš šalies jis pamato tris ar keturis žingsnius į priekį. O aš nesuprasdavau, kaip galiu pamatyti kažką taip anksti“, – kvatojo Domas.

Gimęs ir ūgtelėjęs Portlande, vėliau jis krepšinio pagrindų mokėsi Ispanijoje, kur praleido dalį vaikystės ir paauglystę. Būtent tuo metu į aukštumas šovė Ispanijos rinktinė su broliais Gasoliais, o D.Sabonis mokėsi ir iš jų, ir iš Eurolygos žaidėjų.

„Augdamas toje sistemoje išmoksti universalaus žaidimo pagrindų. Mano paauglystės metais Ispanija dominavo, o Eurolygoje buvo labai daug gerų aukštaūgių. Galimybė gyvai stebėti juos man labai padėjo, nes galėjau iš jų mokytis, modeliuoti savo žaidimą pagal juos“, – teigė D.Sabonis.

Nėra nieko geriau nei žaisti už savo šalį, ypač už tokią, kaip Lietuva, kurioje krepšinis – tarsi religija.

O ar jis buvo sulaukęs kvietimo į Ispanijos rinktinę? D.Sabonis atskleidė, kad taip.

„Kai dar buvau labai jaunas, 14 metų amžiaus, jie kvietė mane į stovyklą, bet tėtis greitai tam užkirto kelią. Jis sakė: „ne, ne, tu žaisi Lietuvos rinktinėje“, – prisiminė lietuvis.

A.Wojnarowski paklausė jo apie Lietuvos rinktinę, kurioje prieš kelis dešimtmečius žaidė Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir Artūras Karnišovas, o dabar deglą iš jų perėmė D.Sabonis ir kiti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Sabonis ir Artūras Karnišovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Sabonis ir Artūras Karnišovas

„Kartos keičiasi, bet ryšys rinktinėje išlieka. Nėra nieko geriau nei žaisti už savo šalį, ypač už tokią, kaip Lietuva, kurioje krepšinis – tarsi religija. To jausmo, kurį patiri žaisdamas rinktinėje vasarą, negali sulyginti su jokiomis kitomis rungtynėmis. Nesvarbu, kas gina tas spalvas ir šalies vėliavą, tai yra ypatinga vaikinų grupė, suformavusi ypatingą ryšį ir perkelianti jį į aikštę“, – kalbėjo D.Sabonis.

Jis jau pažadėjo šią vasarą atstovauti nacionalinei komandai, kuri sieks bilieto į Paryžiaus olimpines žaidynes. Jų lygis gali būti neįtikėtinas, nes į turnyrą susirinks visas pasaulio krepšinio žvaigždynas, įskaitant tokius žaidėjus kaip Victoras Wembanyama ir LeBronas Jamesas.

„Atrodo, kad visos komandos, kurios jau pateko, ir tos, kurios bandys patekti, turės geriausius žaidėjus. Visi nori patekti į olimpines žaidynėse, kurios vyks puikiame mieste“, – tikino D.Sabonis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Domantas Sabonis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Domantas Sabonis

Kalbėdamas „The Woj Pod“ tinklalaidėje lietuvis taip pat atskleidė atsisakęs socialinių tinklų.

„Nėra reikalo sekti tai, kas vyksta išorėje. Svarbiausia tai, kas vyksta komandos viduje, jos rūbinėje. Aš išsitryniau visus socialinius tinklus sezono pradžioje ir tai buvo pats geriausias sprendimas. Nebeturi rūpintis tuo, tiesiog eini ir žaidi. Turi trenerį, šeimą, komandos draugus ir tau rūpi tik jų nuomonė ir patarimai. Nesvarbu, ar tave pasiekia geri, ar blogi dalykai iš socialinių tinklų, jie vis tiek užima tavo pasąmonę, tad geriau nuo to atsiriboti. Dabar turiu žymiai daugiau laisvo laiko. Galiu pats įvertinti savo žaidimą ir mokytis, nebeturiu nieko skaityti ar klausytis“, – teigė D.Sabonis.

„Norėčiau ištrinti ir aš“, – pritardamas jam juokėsi 6,3 mln. sekėjų turintis ir beveik visas didžiąsias NBA naujienas socialiniame tinkle „X“ pranešantis A.Wojnarowski.

Jis paklausė D.Sabonio ir apie tai, koks jis atėjo į lygą ir kaip pasikeitė nuo tada, kai žaidė pirmąjį savo sezoną „Oklahoma City Thunder“ ekipoje.

„Viskas absoliučiai pasikeitė. Naujoko sezone žaidžiau ketvirtu numeriu, buvau toliau nuo krepšio ir bandžiau išplėsti aikštę mesdamas daug tritaškių. Net mane patį stebina, kaip pasikeitė mano pozicija. Kiekvienais metais bandau suprasti, kaip būti naudingesnis, labiau padėti savo komandos draugams. Stebiu aukštaūgių žaidimo tendencijas, stengiuosi išmokti naujų dalykų. Džiaugiuosi, kad turiu puikius komandos draugus, kurie man palengvina gyvenimą, o aš naudojuosi galimybėmis. Koledže žaidžiau vidurio puolėju, o naujoko sezone rungtyniavau šalia tokių centrų kaip Stevenas Adamsas ir Enesas Kanteris. Sakramente man leido būti savimi ir žaisti centru, o būdamas labai konkurencingas pasiekiau tai, kur esu dabar“, – sakė lietuvis.

Aš išsitryniau visus socialinius tinklus sezono pradžioje ir tai buvo pats geriausias sprendimas.

Ar prie to, kokį vaidmenį dabar atlieka Domas, prisidėjo panašaus profilio vidurio puolėjo Nikolos Jokičiaus iškilimą į NBA olimpą?

„Žinoma. Jis pradėjo šią tendenciją. Manau, kad jis padėjo įtikinti kitus trenerius, kad taip gali būti žaidžiama. Jis – vienas geriausių visų laikų centrų. Mane įkvepia tai, ką jis padarė su savo komanda, kurią nuvedė iki čempionų titulo“, – teigė Lietuvos rinktinės aukštaūgis.

A.Wojnarowski teiravosi ir to, ką D.Sabonis išmoko iš Russello Westbrooko, su kuriuo žaidė pirmajame savo sezone NBA lygoje.

„Labai daug iš jo išmokau. Žaidžiau su juo tada, kai jis laimėjo MVP apdovanojimą. Mačiau, kaip jis ruošiasi kiekvienoms rungtynėms, stengėsi nepaisydamas jokios situacijos, padarė viską, kad komandą laimėtų. Net jei nepataikydavo, jis rinkdavo trigubus dublius, įtraukdavo komandos draugus, buvo lyderis. Tai – profesionalas, kuris dirba kiekvieną dieną. Labai daug iš jo pasiėmiau“, – sakė lietuvis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius