D.Sabonis pratęsė rekordinę seriją, bet Sakramente dominavo Luka ir kompanija

Domantas Sabonis dar labiau pagilino para anksčiau pasiektą NBA rekordą, tačiau neišgelbėjo „Sacramento Kings“ (42-30) nuo triuškinančio pralaimėjimo namuose. „Karaliai“ net 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) nusileido iki šių rungtynių tokį patį pergalių ir pralaimėjimų balansą turėjusiems „Dallas Mavericks“ (43-29).

D.Sabonis savo komandai per 31 minutę pelnė 12 taškų (3/9 dvit., 0/1 trit., 6/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, keturis kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Lietuvis pratęsė dvigubų dublių seriją iki 55 iš eilės – tai NBA rekordas skaičiuojant serijas tame pačiame sezone nuo 1976 metų, kai susijungė NBA ir ABA lygos.

Domas šiose rungtynėse išsilygino ir su Jerry Lucasu, kuris iki šiol vienintelis klubo istorijoje buvo surinkęs 55 dvigubus dublius iš eilės, bet tą padarė per du skirtingus sezonus.

Vis tik kovoje „Kings“ išliko tik du kėlinius.

Nors Luka Dončičius per pirmąją susitikimo pusę pelnė net 26 taškus, įpusėjus mačui „Mavericks“ pirmavo tik 58:53.

Lemiamą smūgį varžovams Teksaso komanda sudavė trečiajame ketvirtyje, kai spurtavo 22:4 ir susikrovė triuškinančią persvarą – 89:65.

Varžovų daužymą „Mavericks“ pratęsė ketvirtajame kėlinyje, kuriame pelnė 11 taškų be atsako bei kelis sykius turėjo 39 taškų persvarą.

Įdomu tai, kad iki ilgosios pertraukos siautėjęs L.Dončičius trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose pelnė tik 2 taškus, bet tai nesutrukdė Dalasui pasiekti vieną įspūdingiausių sezono pergalių.

Kalifornijos sostinės komanda pataikė tik 38,9 proc. metimų šiose rungtynėse ir devintą kartą šiame sezone nepasiekė 100 taškų ribos. „Kings“ pralaimėjo visas devynerias tokias rungtynes.

„Kings“ ši nesėkmė dvigubai skaudi galvojant apie šeštąją vietą Vakarų konferencijoje, kuri padėtų išvengti įkrintamųjų varžybų ir patekti tiesiogiai į atkrintamąsias. Po šios nesėkmės „karaliai“ šią poziciją užleido „Mavs“ krepšininkams.

Dar kartą komandos susitiks jau po trijų dienų, penktadienį, ir vėl Sakramente. Tose rungtynėse „Kings“ turės šansą ne tik atsirevanšuoti, bet ir užsitikrinti tarpusavio pranašumą šiame sezone, nes iki šiol nugalėjo varžovus iš Teksaso du iš trijų kartų.

Standings provided by Sofascore

„Kings“: De'Aaronas Foxas 18 (6/18 met.), Keeganas Murray 17, Domantas Sabonis 12 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), Keonas Ellisas ir Malikas Monkas (5/13 met.) po 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (10/18 met., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Kyrie irvingas 24 (10/19 met., 8 rez. perd.), Timas Hardaway 22 (4/6 trit., 6 rez. perd.), PJ Washingtonas 14 (4/6 trit., 13 atk. kam.), Danielis Gaffordas 10.