2021 04 11

D.Sirvydis nuo suolo stebėjo rekordinį Portlando klubo aukštaūgio siautulį po krepšiu

Deividas Sirvydis šįkart trenerio sprendimu nuo suolo nepakilo, o lietuvio atstovaujama „Detroit Pistons“ (16-37) svečiuose 103:118 (23:33, 27:26, 26:36, 27:23) nepasipriešino „Portland Trail Blazers“ (31-21).
Enesas Kanteris
Enesas Kanteris / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmo kėlinio pradžioje šeimininkus į priekį paleidusi Detroito ekipa buvo pajėgi inicijuoti vieną sugrįžimą antrajame kėlinyje, kuomet 16 taškų deficitą sumažino iki minimumo, tačiau netrukus buvo pasiųsti nebe į nokdauną, o į gilų nokautą, iš kurio nebepasikėlė.

Po trijų kėlinių rungtynių baigtis buvo aiški – „Trail Blazers“ pirmavo 95:76, tačiau „Pistons“ strategas Dwyane'as Casey paskutinio ketvirčio metu taikliarankiam puolėjui iš Lietuvos žaidimo minučių nesuteikė.

D.Sirvydžiui nuo suolo teko stebėti savo komandos draugų kančias baudos aikštelėje siekiant sustabdyti pagrindinį varžovų vidurio puolėją Enesą Kanterį.

37 minutes ant parketo praleidęs aukštaūgis pelnė 24 taškus, sugriebė net 30 kamuolių (iš kurių 12 – puolime) ir tapo naujuoju Portlando klubo rekordininku.

Iki šio susitikimo daugiausiai atkovotų kamuolių per vienerias rungtynes rekordas „Trail Blazers“ ekipoje priklausė Sidney Wicksui, kuris dar 1975 metais sučiupo 27 kamuolius.

E.Kanteris tapo tik ketvirtuoju krepšininku NBA lygoje per pastaruosius 20 metų, kuriam per rungtynes pavyko nusiimti 30 kamuolių. Jis prisijungė prie Dwighto Howardo (2018 m.), Andrew Bynumo (2012) ir Kevino Love'o (2011) kompanijos.

Centras startiniame penkete pakeitė Jusufą Nurkičių, kuris trenerio sprendimu buvo taupomas rytojaus rungtynėms.

„Portland Trail Blazers“: Damianas Lillardas 27 (10 rez. perd.), CJ McCollumas 26, Enesas Kanteris 24 (30 atk. kam.), Nassiras Little'as ir Carmelo Anthony po 11.

„Detroit Pistons“: Joshas Jacksonas 21, Frankas Jacksonas 17, Sedrickas Bey'us 14, Sekou Doumbouya 11.

Kiti nakties rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Toronto Raptors“ 115:135 (C.Sextonas 29 / G.Trentas Jr. 44);

„Brooklyn Nets“ – „Los Angeles Lakes“ 101:126 (K.Durantas 22 / A.Drummondas 20);

„Oklahoma City Thunder“ – „Philadelphia 76ers“ 93:117 (D.Bazley 17 / J.Embiidas 27);

„Utah Jazz“ – „Sacramento Kings“ 128:112 (D.Mitchellas 42 / D.Foxas 30);

„Golden State Warriors“ – „Houston Rockets“ 125:109 (S.Curry 38 / J.Wallas 30);

„Phoenix Suns“ – „Washington Wizards“ 134:106 (D.Bookeris 27 / R.Neto 24);