2018 01 18

Dainiaus Adomaičio akivaizdoje – stiprus Jono Valančiūno pasirodymas su pakartotu rekordu

Jonas Valančiūnas svetingai priėmė garbingą svečią. „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas Lietuvos rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui parodė „A“ klasės žaidimą ir pasiekė pergalę prieš „Detroit Pistons“ 96:91.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Adomaitis, ko gero, šypsojosi „Air Canada Centre“ tribūnose antrojo kėlinio pradžioje. Jo auklėtinis tada pačiupo kamuolį prie tritaškio linijos ir trumpai nusitaikęs pakėlė sirgalius iš savo vietų tolimu metimu.

Tai buvo 7-asis vidurio puolėjo tritaškis šį sezoną per 20 bandymų (35 proc.).

Bet dar solidžiau atrodė galingas dvigubas dublis J.Valančiūno sąskaitoje.

Dar iki ilgosios pertraukos lietuvis turėjo 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, o susitikimą baigė su 17 taškų (4/10 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), 16 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyviais perdavimais, bloku, 4 klaidomis ir 4 pražangomis per 27 minutes.

Beje, 3 rezultatyvūs perdavimai yra geriausias J.Valančiūno karjeros NBA rezultatas – 4 kartus asistuoti „Raptors“ žaidėjams jam dar nėra pavykę.

Rezultatyviau už J.Valančiūną nugalėtojų gretose rungtyniavo tik CJ Milesas (21 tšk.) ir Kyle'as Lowry (18 tšk.), DeMaras DeRozanas pridėjo 17 taškų.

Varžovų gretose spindėjo centras Andre Drummondas, surinkęs 25 taškus ir 17 atkovotų kamuolių.

Ši pergalė „Raptors“ padėjo išvengti pirmos trijų nesėkmių serijos šį sezoną. Toronto ekipai namuose tai buvo 16 pergalė per 19 rungtynių. Geresnį pergalių ir pralaimėjimų santykį savų aistruolių akivaizdoje turi tik „San Antonio Spurs“ (19-2).

Raptors-Pistons????#nba #toronto

A post shared by Dainius Adomaitis (@dainius_adomaitis) on

D.Adomaitis prieš keletą dienų pradėjo savo stažuotę už Atlanto. Lietuvos rinktinės strategas susitiks su NBA rungtyniaujančiais lietuviais J.Valančiūnu bei Domantu Saboniu, kalbėsis su jų komandų atstovais apie žaidėjų progresą ir galimybes prisijungti prie Lietuvos rinktinės per FIBA pasaulio čempionato atrankos langus, taip pat semsis patirties.

„Raptors“: CJ Milesas 21, K.Lowry 18, J.Valančiūnas ir D.DeRozanas po 17.

„Pistons“: A.Drummondas 25, A.Bradley 19, T.Harrisas 12.