2016 04 06

Dar viena solidi J.Valančiūno naktis – galingas dėjimas, puikus blokas ir „Raptors“ rekordas

Jonas Valančiūnas tęsia solidų pasirodymą prieš NBA atkrintamąsias varžybas. Reguliariojo sezono finišo tiesiojoje 23-ejų lietuvis užfiksavo jau 21-ąjį dvigubą dublį, o „Toronto Raptors“ pakartojo dar vieną rekordą ir palaužė „Charlotte Hornets“ 96:90 (26:16, 30:26, 19:17, 21:31).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
​​
NBA | „Toronto Raptors“(52-25) – „Charlotte Hornets“(44-33) 96:90 | Valančiūnas 12+12

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Hornets“ ekipą 96:90.
  • J.Valančiūnas surinko 12 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.
  • Tai 21-asis lietuvio dvigubas dublis šį sezoną.
  • „Raptors“ pakartojo namuose pasiektų pergalių rekordą.

Tai buvo 30-oji „Raptors“ namų pergalė šį sezoną. Jei per dvejas likusias namų rungtynes su „Philadelphia 76ers“ ir „Indiana Pacers“ kanadiečiai pasieks bent vieną pergalę, užfiksuos naują rekordą.

Svariai prie pakartoto rekordo prisidėjo J.Valančiūnas. „Centras“ per 28 minutes įmetė 12 taškų (5/8 dvit., 2/3 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, blokavo 3 metimus, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

Kai J.Valančiūnas surinko dvigubą dublį, „Raptors“ pasiekė jau 16 pergalių per 21 susitikimą.

Puikia forma Torontą džiuginantis JV buvo pastebimas visur. Jis gaudė Kyle'o Lowry ore pakabintą perdavimą ir grūdo kamuolį iš viršaus. Kitą kartą jau pūtė į tribūnas „Hornets“ lyderio Kemba Walkerio metimą.

„Raptors“ apžvalgininkai vėl išskyrė naudingą jo žaidimą ne tik puolime, bet ir gynyboje.

Dar iki pertraukos J.Valančiūnas spėjo pelnyti 8 taškus ir sugriebti 7 atkovotus kamuolius ir komandai padėjo lengviau iškęsti tritaškių badą. „Raptors“ prametė pirmuosius 8 tritaškius, bet vis tiek buvo priekyje antrojo kėlinio pabaigoje 49:37.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Raptors“ tvirtai pirmaujant 75:59. „Hornets“ bandė gelti spurtu 7:0, bet rimtesnė grėsmė Toronto krepšininkų pergalei nekilo.

Beje, būtent ankstesnė „Hornets“ nesėkmė garantavo „Raptors“ mažiausiai antrąją vietą Rytų konferencijoje.

Atotrūkis iki „Cleveland Cavaliers“ per didelis, todėl „Raptors“ jau žvalgosi į atkrintamąsias varžybas ir tausoja savo lyderius. Pavyzdžiui, praėjusioje dvikovoje San Antonijuje nežaidė puolimo lyderiai DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry.

Tiesa, šį kartą „Raptors“ padėjo abu krepšininkai, kurie ir vedė į pergalę – D.DeRozanas surinko 26, K.Lowry – 21 tašką.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 26, Kyle'as Lowry 21, Jonas Valančiūnas 12 (12 atk. kam.), Cory Josephas 11, Patrickas Pattersonas 10.

„Hornets“: Jeremy Linas 21 (7 rez. perd.), Marvinas Williamsas 15, Kemba Walkeris (4/16 met.) ir Courtney Lee po 11.