2017 04 19

Dėl kamuolių lėkė ir į užribį: užsivedęs J.Valančiūnas atsitiesė su „Raptors“

Jonas Valančiūnas puskabliu su pražanga pradėjo savo pasirodymą antrosiose NBA atkrintamųjų varžybų rungtynėse. Po sėkmingo epizodo lietuvį apspito užsivedę komandos draugai. „Centras“ riaumojo lyg tai būtų pergalingas metimas – atkrintamosiose jis kiekvienas gali būti lemiamas. „Toronto Raptors“ apgynė namų tvirtovę – 106:100 (28:25, 27:27, 29:31, 22:17) palaužė „Milwaukee Bucks“ ir išlygino serijos iki 4 pergalių rezultatą 1-1.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ namuose palaužė „Bucks“ 106:100.
  • „Raptors“ išlygino serijos iki 4 pergalių rezultatą 1-1.
  • J.Valančiūnas surinko 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.
  • Trečiasis serijos mačas Milvokyje – penktadienio rytą 3 val.

Kol keturi priešininkai stovėjo ir žiūrėjo, J.Valančiūnas sugriebė kamuolį po netaiklaus DeMaro DeRozano metimo.

Lietuvis, apsuptas varžovų, pabandė įmesti, bet kamuolys net nelietė lanko. Tačiau 24-erių „centras“ nesustojo.

Jis griūdamas traukė kamuolį iš užribio ir išgelbėjo ataką, kuri netrukus baigėsi taikliu „Raptors“ tritaškiu.

J.Valančiūnas dantimis arė parketą. Dar trečiojo kėlinio pradžioje jo sąskaitoje jau švietė dvigubas dublis – 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Tik finišuoti Torontas nusprendė be Jono. Per 22 minutes aukštaūgis įmetė 4 dvitaškius iš 10 ir 2 baudas iš 3, iš tų 10 atkovotų kamuolių 5 nusiėmė puolime, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Nors ESPN apžvalgininkai ir buvęs įžaidėjas Alvinas Williamsas akcentavo, kad „Raptors“ privalo labiau išnaudoti J.Valančiūną prieš fiziškai silpnesnį „Bucks“ vidurio puolėją Thoną Makerį, šįkart esminį skirtumą lėmė Kyle'o Lowry žaidimas.

Vos 4 taškus pirmajame mače sukrapštęs „Raptors“ atakų dirigentas šįkart pelnė 22.

„Toks jau jis yra. Lowry yra kovotojas. Tikras kovotojas. Žinojau, kad jis bus nepatenkintas dėl pirmųjų savo rungtynių“, – vieną iš dviejų pagrindinių „Raptors“ žaidimo variklių gyrė treneris Dwane'as Casey.

Tas pats nuvylęs K.Lowry likus žaisti 8,9 sekundės įtvirtino „Raptors“ persvarą 104:100.

Kaip pagyvėjo K.Lowry, taip atsigavo ir visi Toronto snaiperiai. Šįkart tikslą pasiekė net 14 tolimų metimų iš 29 – bent 9 daugiau nei pirmose rungtynėse (5/23).

„Jie vien iki pertraukos pataikė daugiau tritaškių nei per visą praėjusį mačą. Turime juos atimti, nes dabar tie tritaškiai Torontui labai padėjo“, – akcentavo „Bucks“ treneris Jasonas Kiddas.

Bet tai vėl buvo atkaklios rungtynės. Ketvirtąjį kėlinį „Raptors“ pradėjo minimaliai pirmaudami 84:83. Spurtas 11:0 pirmosiomis ketvirtojo ketvirčio minutėmis nubloškė „Bucks“.

Tik šie atsitiesė. Likus žaisti 2 min. 6 sek. iki tol sėkmingai stabdytas Giannis Antetokounmpo lygino rezultatą tritaškiu 100:100.

Bet tada taškus rinko jau tik „Raptors“. Iš pradžių DeMaras DeRozanas sugrąžino persvarą (102:100), o K.Lowry ją įtvirtino.

Nors prametė pirmuosius 6 metimus iš 8, G.Antetokounmpo finišavo su 24 taškais, 15 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyviais perdavimais. Tiesa, tikslą pasiekė tik 9 graiko metimai iš 24.

„Giannio sustabdyti neįmanoma, bet mes kalbėjomės ir gynėmės bendromis pastangomis, – po rungtynių sakė K.Lowry. – Šįkart buvau agresyvesnis. Tas paskutinis metimas krito po lūžusio derinio. Bet svarbiausia, kad įkrito ir laimėjome.“

D.DeRozanas nugalėtojams pelnė 23 taškus, K.Lowry – 22, čiurnos skausmus kentęs Serge'as Ibaka pridėjo 16 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Trečiosios serijos rungtynės Milvokyje Lietuvos laiku vyks penktadienio rytą 3 val.

„Raptors“: D.DeRozanas 23, K.Lowry 22, S.Ibaka 16 (6 rez. perd.), C.Josephas 11, J.Valančiūnas 10 (10 atk. kam.).

„Bucks“: G.Antetokounmpo 24 (15 atk. kam., 7 rez. perd.), Kh.Middletonas 20, G.Monroe 18, T.Snellas 14.