2021 03 14

Denveryje – Europos krepšinio superžvaigždžių spindesys

Europos krepšinio aistruoliams rungtynės tarp „Denver Nuggets“ (22-15) ir „Dallas Mavericks“ (19-17) turėjo tapti vienu patraukliausių reginių NBA lygoje. Nors intrigos šiame mače daug nebuvo, solidžius individualius pasirodymus fiksavo Senojo žemyno krepšinio superžvaigždės.
Luka Dončičius ir Nikola Jokičius
Luka Dončičius ir Nikola Jokičius / „Scanpix“ nuotr.

Penkių „Nuggets“ pergalių serija nutrūko būtent šiose rungtynėse – nuo antrojo kėlinio dominuoti pradėjęs „Mavericks“ kolektyvas iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 116:103 (28:29, 34:22, 31:22, 23:30).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ekipas skyrė rekordinė 21 taško persvara (97:76), tačiau aikštės šeimininkai pademonstravo kovingumo ženklus ir skirtumą tarp ekipų sumažino iki padoresnio.

„Nuggets“ nuo nesėkmės neišgelbėjo ir arti trigublio dublio buvęs Nikola Jokičius, kurio dalyvavimas rungtynėse dėl čiurnos traumos iš pradžių nebuvo aiškus.

„Džokeris“ iš Serbijos pelnė 26 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Pergalę Dalaso klubui nukalė Luka Dončičiaus ir Kristapo Porzingio duetas. Pastarasis per 29 min. tapo rezultatyviausiu komandoje – pelnė 25 taškus ir dar sugriebė 6 kamuolius, o Slovėnijos krepšinio talentas rungtynes baigė su 21 tašku ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Įdomu tai, kad po dviejų kėlinių puikūs bičiuliai Luka (16 tšk., 8 rez. perd.) ir Nikola (16 tšk., 7 rez. perd.) turėjo beveik identišką statistiką.

Antrą vakarą iš eilės savo taikiklio niekaip nesuderino kitas „Nuggets“ vedlys Jamalas Murray. Kanadietis per 35 min. pelnė tik 10 taškų ir iš žaidimo realizavo vos 4 metimus iš 13.

Per pastarąsias dvejas rungtynes įžaidėjas renka tik po 6,5 taško ir yra pataikęs 5 metimus iš 27, tačiau ekipos strategas Mike'as Malone'as to nesureikšmina.

„Iki praėjusio vakaro rungtynių Jamalas žaidė labai stabiliai ir jo statistika buvo puiki. Mes esame įsitikinę, kad jis jau artimiausiu metu vėl pagaus savo ritmą“, – kalbėjo treneris.

„Scanpix“ nuotr./Jamalas Murray

Sezono pradžioje iš atkrintamųjų paveikslo iškritęs Dalaso klubas greitai susigrąžino prarastas pozicijas ir iškovojęs 5 pergalę per pastarąsias 6 rungtynes Vakaruose jau užima aštuntą vietą.

Denverio rikiuojasi dviem laipteliais aukščiau.

„Denver Nuggets“: Nikola Jokičius 26, Willas Bartonas ir Michaelas Porteris Jr. po 23, Jamalas Murray 10.

„Dallas Mavericks“: Kristaps Porzingis 25, Luka Dončičius 21, Joshas Richardsonas 20, Jalenas Brunsonas 12, Dorianas Finney-Smithas 11.

Kiti nakties rezultatai:

„Oklahoma City Thunder“ – „New York Knicks“ 97:119 (A.Horfordas 16 / RJ Barrettas 32);

„Charlotte Hornets“ – „Toronto Raptors“ 114:104 (L.Ballas 23 / K.Lowry 19);

„Brooklyn Nets“ – „Detroit Pistons“ 100:95 (J.Hardenas 24 / J.Grantas 22);

„Washington Wizards“ – „Milwaukee Bucks“ 119:125 (R.Westbrookas 42 / G.Antetokounmpo 33);

„Atlanta Hawks“ – „Sacramento Kings“ 121:106 (T.Youngas 28 / D.Foxas 32);

„Minesota Timberwolves“ – „Portland Trail Blazers“ 121:125 (K-A.Townsas 34 / C.Anthony 26);

„Phoenix Suns“ – „Indiana Pacers“ 111:122 (D.Bookeris 20 / M.Brogdonas 25);