2017 01 06

Domantą Sabonį ir „Thunder“ Hjustone paskandino teisėjo klaida

Domantas Sabonis ir „Oklahoma City Thunder“ klubas Hjustone turėjo žaisti pratęsimą, tačiau teisėjai nusprendė kitaip. „Houston Rockets“ paskutinę sekundę šventė pergalę 118:116 (33:38, 34:18, 30:27, 21:33), nors vaizdo pakartojimas rodo, kad komandos turėjo žaisti pratęsimą.
Jerami Granto blokas
Jerami Granto blokas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Sabonį paskutinėje atakoje pakeitęs J.Grantas paskutinę mačo akimirką galingu bloku nupūtė brazilo Nene dėjimą, tačiau teisėjai sušvilpė amerikiečiui pražangą. Vaizdo pakartojimas rodo, kad blokas buvo švarus.

34-erių veterano ranka nesudrebėjo, nors šio baudų metimo tikslumas šį sezoną siekė vos 57 proc. Nene pataikė abi baudas, o per likusias 0,7 sek. „Thunder“ nebesurezgė rezultatyvios atakos.

Oklahomos komandai neužteko net ir 49 pelnytų Russello Westbrooko taškų, o „Thunder“ tai buvo trečiasis pralaimėjimas iš eilės.

Hjustonas išvydo įdomias dviejų kandidatų į naudingiausio žaidėjo titulą (MVP) kautynes tarp dviejų buvusių bendražygių.

Tačiau kai R.Westbrookas surinko 49 taškus ir pritrūko tik 2 taškelių iki sezono rekordo, Jamesas Hardenas pasižymėjo 26 taškais ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Šio sezono trigubų dublių meistrams pritrūko iki trijų dviženklių rodiklių. Neblizgėjo ir žvaigždžių pataikymas – R.Westbrookas prametė 18 (16/34), J.Hardenas – 10 (6/16) metimų.

Tuo tarpu D.Sabonis per 22 minutes įmetė 6 taškus (3/5 dvit.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus ir prasižengė 3 kartus.

20-metis lietuvis nė sykio iš trijų taškų zonos neatakavo jau antrosiose rungtynėse iš eilės – taip tik antrą kartą šį sezoną.

Beje, iki dvikovos Hjustone Domantas per 6 pastaruosius susitikimus buvo pataikęs tik 1 tritaškį iš 12 (8,3 proc.), nors bendras jo pataikymo procentas iš toli šį sezoną siekia 39,3 proc.

„Thunder“: R.Westbrookas 49 (16/34 met., 8/15 trit.), V.Oladipo 17, E.Kanteris 15 (13 atk. kam.), A.Robersonas 14 (9 atk. kam.).

„Rockets“: J.Hardenas 26 (6/16 met., 12 rez. perd.), E.Gordonas 22, Nene 18, R.Andersonas 12, P.Beverley 11, T.Ariza 10.