2021 01 24

Domantas Sabonis traukė kamuolius lyg magnetas, bet lemiamu metu gavo du blokus

„Indiana „Pacers“ krepšininkams (9-7) nepavyko išsigelbėti antrosiose rungtynėse iš eilės. Sekmadienį šansai sudegė galutinai, kai „Toronto Raptors“ (7-9) aukštaūgiai dusyk iš eilės blokavo Domantą Sabonį.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

Domantas Sabonis kramtydamas marškinėlius iš nusivylimo reagavo į svarbų momentą sekmadienio rungtynių pabaigoje.

Indianapolio komanda buvo atsilikusi trimis taškais, jai labiau reikėjo tritaškio, bet kamuolys nukeliavo į D.Sabonio rankas ir jis pabandė įmesti iš po krepšio likus kelioms sekundėms iki finalinės sirenos.

Abu metimai buvo blokuoti Chriso Boucherio ir Stanley Johnsono – Indianos komandai teko sudėti ginklus ir po dar dviejų baudų metimų pripažinti pralaimėjimą 102:107.

Net 40 minučių žaidęs D.Sabonis nuoširdžiai pasidarbavo po krepšiais, susitelkęs į kamuolius, kai metimai nekrito.

24 metų lietuvis pelnė 10 taškų ir atkovojo net 19 kamuolių, pagal pastarąjį rodiklį buvęs netoli savo asmeninio rekordo lygoje (22).

„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis

Tačiau „Pacers“ vidurio puolėjas pataikė tik 1 dvitaškį iš 7, prametė visus 3 tritaškius, pataikė visas 8 baudas. Jis dar atliko 5 perdavimus ir suklydo 3 kartus.

„Pacers“ rėmėsi aštuoniais žaidėjais ir kai kuriems jų galėjo jaustis nuovargis. Penktadienį per pratęsimą laimėtose rungtynėse prieš „Orlando Magic“ D.Sabonis žaidė net 45 minutes – ilgiausiai per savo karjerą NBA. Tąsyk jis dvitaškiu išplėšė pratęsimą, o per jį Malcolmas Brogdonas tritaškiu nulėmė pergalę.

Šįsyk M.Brogdono svarbi ataka, kai Toronto komanda dar pirmavo tik 1 tašku, buvo sustabdyta Fredo VanVleeto.

2019 metais NBA čempione tapusi Toronto komanda dominavo didžiąją rungtynių dalį. Ji buvo atsiplėšusi 13 taškų trečiajame kėlinyje, kai šeimininkai pavijo vėl atitrūko per 10 taškų ketvirtajame kėlinyje.

„Raptors“ komandai 12 taškų pelnė buvęs Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas Aaronas Baynesas iš Australijos.

Po šios pergalės Kanados klubas pakilo į devintąją vietą Rytų konferencijoje, o „Pacers“ iš antrosios nusmuko į ketvirtąją.

„Pacers“: Mylesas Turneris 25, Justinas Holiday 16, Jeremy Lambas 13;

„Raptors“: Og Anunoby 30, Fredas VanVleetas 21, Normanas Powellas 20.