Dominavęs D.Sabonis pasiekė istorinę ribą NBA, bet dramatiškai pralaimėjo

Domantas Sabonis tapo vos 11-u krepšininku NBA lygos istorijoje, surinkusiu 50-ąjį trigubą dublį.

Pagal trigubus dublius visoje NBA šiame sezone pirmaujantis lietuvis nėrėsi iš kailio, bet „Sacramento Kings“ (30-23) dramatiškai krito išvykoje prieš „Phoenix Suns“ (32-22) krepšininkus – 125:130 (39:38, 28:26, 25:30, 33:36).

„Kings“ vidurio puolėjas iš Lietuvos surinko net 35 taškus (14/20 dvit., 0/2 trit., 7/8 baud.), sugriebė 18 kamuolių (9 puolime) ir išdalino 12 rezultatyvių perdavimų. Aukštaūgis taip pat blokavo 3 metimus per 39 rungtynių minutes.

D.Sabonis pirmauja šiame NBA sezone pagal surinktus trigubus dublius, dvigubus dublius ir atkovotus kamuolius.

Asmeniškai D.Saboniui tai yra rezultatyviausias trigubas dublis. Jo karjeros taškų rekordas NBA lygoje siekia 42 taškus.

Trečiojo kėlinio viduryje „Kings“ dar pirmavo dviženkle persvara (83:72), bet krito į duobę ir ketvirtojo kėlinio pradžioje jau „Suns“ šovė į priekį (108:98).

Svečiai nepasidavė. Jie surengė spurtą 12:0, kurį šešiais taškais iš eilės užbaigė D.Sabonis ir Sakramento krepšininkai vėl pirmavo (110:108).

Užvirė kova taškas į tašką. Vis dėlto rungtynių pabaigą geriau sužaidė Kevino Duranto ir Devino Bookerio vedami šeimininkai, kurie ir šventė dramatišką pergalę.

D.Sabonis trigubą dublį surinko jau ketvirtą sykį per paskutines penkerias rungtynes.

Tiesa, „Kings“ iš jų laimėjo tik vienerias ir NBA Vakarų konferencijoje nukrito į 8 vietą. Tuo metu „Suns“ pakilo į penktą.

„Suns“: Kevinas Durantas 28 (11 atk. kam.), Devinas Bookeris 25 (9 rez. perd.), Ericas Gordonas 23 (4/9 trit.), Graysonas Allenas 19, Jusufas Nurkičius (9 atk. kam.) ir Royce’as O’Neale’as – po 9.

„Kings“: De’Aaronas Foxas 40 (5/11 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 6 klaid.), Domantas Sabonis 35 (18 atk. kam., 12 rez. perd., 3 blok.), Malikas Monkas 22 (0/5 trit., 6 rez. perd., 5 klaid.).