Publikuota: 2020 vasario 14d. 07:44

Dviejų pratęsimų trileris Bostone ir Ziono karjeros rekordas Naujajame Orleane

Zionas Williamsonas
„Scanpix“ nuotr. / Zionas Williamsonas

Įspūdingas vakaras užfiksuotas Bostone, kur susitiko vienos stipriausių abiejų konferencijų NBA ekipos. Po dviejų pratęsimų namuose žaidęs „Boston Celtics“ (38-16) 141:133 (30:32, 30:26, 31:29, 23:27, 13:13, 14:6) sugebėjo pranokti „Los Angeles Clippers“ (37-18).

Bostono ekipą ant savo pečių tempė net 39 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Jaysonas Tatumas.

Butent jis ėmėsi iniciatyvos ir pagrindinio laiko pabaigoje, kai pelnė penkis taškus iš eilės ir „Celtics“ atitrūko 114:111.

Likus 47 sek. Marcusas Morrisas tritaškiu nupjovė visą šeimininkų pranašumą ir rezultatas tapo lygus, o Kemba Walkerio paskutinis metimas tikslo nepasiekė ir drama persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo pabaigoje kamuolys vėl dažnai priklausė J.Tatumui. Nors „Clippers“ sėkmingiau pradėjo papildomą atkarpą, du dvitaškius pataikęs puolėjas keturiais taškais stumtelėjo šeimininkus į priekį (127:124).

Visgi Landry Shameto tritaškis komandas pasiuntė į dar vieną pratęsimą, kuriame iniciatyva jau priklausė „Celtics“. Gordono Haywardo vedami šeimininkai truktelėjo spurtu 10:5, o pražangų taktika paskutinėmis sekundėmis „Clippers“ negelbėjo.

„Clippers“ gretose išsiskyrė rungtynes ant suolo tradiciškai pradėjęs Lou Williamsas, kuris surinko net 35 taškus ir 8 kartus rezultatyviai asistavo savo komandos draugams.

Įdomu tai, kad šiame mače Bostonui atsarginiai žaidėjai pelnė vos 19 taškų iš 141.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 39 (9 atk. kam.), Marcusas Smartas 31, Gordonas Haywardas 21 (13 atk. kam.), Kemba Walkeris 19 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Danielis Theisas 12.

„Clippers“: Lou Williamsas 35 (8 rez. perd.), Kawhi Leonardas 28 (11 atk. kam.), Montrezlas Harrellas 24 (13 atk. kam.), Landry Shametas 19, Marcusas Morrisas 10 (8 atk. kam.).

Kitame mače „New Orleans Pelicans“ (23-32) namuose 118:123 (30:29, 28:37, 35:32, 25:25) nusileido „Oklahoma City Thunder“ (33-22) ekipai.

Pirmasis naujokų biržos šaukimas Zionas Williamsonas vėl pagerino rezultatyvumo rekordą. Jis per 31 minutę pelnė 32 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

Zionas tapo vos trečiuoju krepšininku po Shaquille‘o O‘Nealo ir Alleno Iversono, pašauktu pirmuoju NBA šaukimu, kuris per pirmąsias 10 karjeros rungtynių įmetė bent 200 taškų.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 32, J.J.Redickas 24, Lonzo Ballas 16, Jrue Holiday 14 (11 rez. perd.).

„Thunder“: Danilo Gallinari 29, Dennisas Schroderis 22, Shai Gilgeous-Alexanderis 17, Chrisas Paulas 14 (12 rez. perd., 8 atk. kam.), Stevenas Adamsas 11 (11 atk. kam.), Mike‘as Muscala 10.