2017 02 01

Dvikovoje su Donatu Motiejūnu – vienos geriausių Jono Valančiūno sezono rungtynių

Kai Jonas Valančiūnas trečiajame kėlinyje užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą, „Toronto Raptors“ sirgaliai sunerimo. Šį sezoną kanadiečiai nesidrovi kritikuoti lietuvio, bet vidurio puolėjas šįkart žaidė taip gerai, kad „dinozaurų“ gerbėjams jo trūko aikštėje. Vis dėlto vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs J.Valančiūnas po pratęsimo išvedė „Raptors“ į pergalę prieš Donato Motiejūno „New Orleans Pelicans“ 108:106 (23:25, 23:35, 31:15, 19:21, 12:10).
Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas
Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas / „Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ po pratęsimo palaužė „Pelicans“ klubą 108:106.
  • Pergalingą metimą likus 4,3 sek. pataikė K.Lowry.
  • J.Valančiūnas pelnė 20 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.
  • D.Motiejūno sąskaitoje – 4 taškai ir 4 atkovoti kamuoliai.

J.Valančiūno buvo pilna visur. 24-erių „centras“ drebino krepšį galingais dėjimais, savo firminiu klaidinančiu judesiu išbandė Anthony Daviso kantrybę, o kai gaudavo erdvės, nesikuklino mesti iš vidutinio nuotolio.

Per J.Valančiūno ir D.Motiejūno akistatas lietuviai dar nebuvo žaidę taip rezultatyviai, kaip šįkart sužaidė JV.

„Raptors“ atstovas per 32 minutes pelnė 20 taškų (9/17 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių ir prasižengė 5 kartus.

Tai taip pat buvo rezultatyviausias J.Valančiūno pasirodymas NBA nuo gruodžio 8-osios. O daugiau taškų šį sezoną aukštaūgis buvo surinkęs tik du kartus.

J.Valančiūnas blizgėjo ne tik puolime. „Raptors“ apžvalgininkų teigimu, tai buvo vienos sėkmingesnių „centro“ rungtynių ir gynyboje.

Pavyzdžiui, „Pelicans“ puolimo lyderis Anthony Davisas vietoj įprasto 28 taškų vidurkio įmetė tik 18 taškų, pataikydamas vos 4 metimus iš 18.

Puolime nežibėjo ir kiti „Pelicans“ priekinės linijos žaidėjai, tarp jų ir Donatas Motiejūnas, kuris per 25 minutes pasižymėjo 4 taškais (2/5 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Beje, tai buvo tik antroji J.Valančiūno pergalė prieš D.Motiejūną NBA per 6 tarpusavio dvikovas.

J.Valančiūnui ją atnešė sudėtingas pergalingas Kyle'o Lowry metimas iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 4,3 sek. „Pelicans“ turėjo progą išsigelbėti ir išplėšti pergalę, bet E'Twauno Moore'o tritaškis su sirena skriejo pro šalį.

TAIP PAT SKAITYKITE: JAV sostinėje – juodas vakaras Mindaugui Kuzminskui

„Raptors“ laimėjo ir be dėl čiurnos skausmų nerungtyniavusio puolimo lyderio DeMaro DeRozano. O Torontui labai reikėjo šios pergalės.

„Raptors“ buvo pralaimėję 6 iš 7 pastarųjų rungtynių. Tiesa, „Pelicans“ jiems visada buvo parankūs priešininkai. Per 14 pastarųjų tarpusavio dvikovų „Raptors“ laimėjo 11.

Trečiadienį J.Valančiūno laukia svarbios rungtynės – „Raptors“ dėl antrosios vietos Rytų konferencijoje stumdysis su „Boston Celtics“.

„Raptors“: K.Lowry 33 (10 rez. perd.), J.Valančiūnas 20 (12 atk. kam.), N.Powellas 18, P.Pattersonas 10.

„Pelicans“: J.Holiday 30, A.Davisas 18 (4/18 met., 17 atk. kam.), E.Moore'as 17, B.Hieldas 15, T.Jonesas 12.

TAIP PAT SKAITYKITE: Galingu dėjimu San Antonijų sudrebinęs Domantas Sabonis pasiekė retą dvigubą dublį