2021 05 31

Emocingas pokalbis padėjo: „Suns“ išlygino seriją prieš NBA čempionus

NBA atkrintamosiose varžybose „Phoenix Suns“ krepšininkai palaužė titulą ginančią „Los Angeles Lakers“ komandą. Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje rezultatas tapo 2:2, o tokiu būdu Los Andželo komanda prarado prieš tai įgytą namų aikštės pranašumą. Namų sienos nepadėjo ir Lukai Dončičiui – lygybė ir „Los Angeles Clippers“ bei „Dallas Mavericks“ dvikovoje.
"
AP nuotr.

„Phoenix Suns“ treneris Monty Williamsas planavo laikyti ant suolo Chrisą Paulą per ketvirtąjį serijos su „Lakers“ mačą. Peties trauma kankino įžaidėją, o strategas nemanė, kad Ch.Paulas galėtų žaisti.

Tačiau Ch.Paulas pakeitė M.Williamso nuomone per emocingą pokalbį prieš sekmadienio rungtynes Los Andžele.

„Jis pasakė: „Treneri, leiskite man pradėti rungtynes, o jei nemanysite, kad atrodau normaliai, tada išimkite mane iš aikštės“, – papasakojo M.Williamsas. – Tai viena situacijų, kai turi pasitikėti žaidėju.“

C.Paulas sužaidė nuostabų antrąjį kėlinį, o 36 metų veterano aikštėje diriguojama „Suns“ išvykoje 100:92 įveikė „Lakers“ ir išlygino Vakarų ketvirtfinalio seriją iki keturių pergalių – 2-2.

„Aš pasakiau, nežinau, ar tai bus dvi minutės, o gal tai bus 32 minutės, bet jaučiau, kad turiu pamėginti atiduoti viską, ką galiu“, – sakė Ch.Paulas, sekmadienį žaidęs 32 minutes.

C.Paulas pelnė 18 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o Devinas Bookeris ir Jae Crowderis surinko po 17 taškų. Deande Aytonas su 14 taškų ir 17 atkovotų kamuolių taip pat buvo svarbus antrąją vietą reguliariajame čempionate užėmusiai Finikso komandai, kuri pasinaudojo, kad „Lakers“ lyderis Anthony Davisas iškrito iš žaidimo dėl traumos antrajame kėlinyje.

A.Davisas pelnė 6 taškus, pataikęs tik 2 metimus iš 9 iki pertraukos, bet po jos nebegrįžo į aikštę.

„Lakers“ aukštaūgis buvo pelnęs po 34 taškus per abejas „Lakers“ laimėtas rungtynes serijoje, bet dabar net LeBronas Jamesas negalėjo išlaikyti Los Andželo komandos namų pranašumo.

L.Jamesas pelnė 25 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Penktasis serijos mačas antradienį vyks Finikse.

„Suns“: Chrisas Paulas 18 (9 rez. perd.), Joe Crowderis ir Devinas Bookeris po 17;

„Lakers“: LeBronas Jamesas 25 (12 atk. kam.), Marcas Gasolis 12, Kyle'as Kuzma 11.