Dabar populiaru
Publikuota 2022 11 24, 15:31

Europos čempionatą su rinktine prisiminęs D.Sabonis: „Šįkart labai gaila“

NBA sezonas „Sacramento Kings“ komandai, kuriai atstovauja ir aukštaūgis Domantas Sabonis, prasidėjo sudėtingai – keturiais pralaimėjimais. Vėliau ekipa atrado savąjį žaidimą ir pasiekė net septynerių pergalių seriją, o vidurio puolėjas iš Lietuvos rungtyniavo beveik trigubo dublio ritmu.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šeštą sezoną stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje žaidžiantis D.Sabonis sutiko pasidalinti savo mintimis apie Lietuvos rinktinę, NBA ir Europos krepšinio taisyklių skirtumus ir šio sezono tikslus.

Išskirtiniame interviu, bendraudamas su „TV3 Sport“ ir „Go3“ atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, D.Sabonis atskleidė, kad po Europos krepšinio čempionato ne tik, kad pats nejautė nuovargio, bet net ir sugriovė įsisenėjusį mitą teigdamas, kad „varžybos su rinktine kaip tik padeda žaidėjams pasiekti gerą formą ir sėkmingiau pradėti klubinį sezoną“, o ne atvirkščiai.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis

– Kodėl, tavo nuomone, lietuviams jame nepavyko pasirodyti geriau? Kokios buvo pagrindinės to priežastys?

– Manau, kad turėjome labai stiprią grupę. Visose rungtynėse iki pabaigos likus 5 ar net mažiau minučių pirmaudavome, bet vis nepavykdavo tinkamai užbaigti. Prieš ispanus, manau, kad buvome geresnėje pozicijoje už varžovus, kad laimėtume tas rungtynes, bet kartais nesisekė ir šįkart labai gaila, bet nepatekome į kitą etapą.

– Ar pritartum Luka Dončičiui, kuris neseniai pasakė, kad NBA žaidėjai ginasi geriau individualiai, bet komandinė gynyba yra geresnė Europoje. Jeigu taip, tai kodėl?

– Jis taip sako, nes skiriasi taisyklės. Europoje teisėjai leidžia daugiau fizinio kontakto, nėra vadinamų „touch fouls“. Pats žaidimas kitoks, skiriasi krepšinis. Sunkiau prasiveržti pro varžovą, kai leidžiamas didesnis fizinis kontaktas.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Domantas Sabonis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Domantas Sabonis

– Pačiam yra tekę žaisti ir Europoje, ir NBA žaidi jau šeštą sezoną, kiek pavyksta per rinktinių varžybas persiorientuoti ir prisitaikyti prie kitokių taisyklių, kitokių išmatavimų aikštelės?

– Vietos mažiau, nes Europoje aikštelė mažesnė nei NBA, gynyboje nėra 3 sekundžių taisyklės, todėl puolimas sekasi komandai sunkiau, jeigu neišpildai derinių arba neišnaudoji savo pranašumo ir stiprybių.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Mike'as Brownas ir Domantas Sabonis
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Mike'as Brownas ir Domantas Sabonis

– Kuo „Kings“ žaidimas skiriasi nuo „Indiana Pacers“ ekipos, kuriai anksčiau atstovavai?

– Sakramento komandoje irgi pasikeitė vyr. treneris (Mike'as Brownas, – past.) bei kolektyvas, daug naujų žaidėjų, tad viskas yra nauja ir visi bandome pajusti žaidimą. Treneriui taip pat viskas nauja, jis bando visus žaidėjus pažinti, kokios kiekvieno yra stiprybės, su kuo geriau sekasi būnant aikštelėje ir kaip būti naudingu komandai. Po truputį mes geriname žaidimą ir bandome atrasti tai, kas kiekvienam patinka aikštelėje.

– Naujo sezono pradžia komandai kol kas nesėkminga (interviu darytas prieš septynerių pergalių seriją, – past.). Ko labiausiai trūksta komandai, ką reikia pagerinti?

– Visas rungtynes, kurias galėjome laimėti – pralaimėjome. Panašiai, kaip su Lietuvos rinktine šią vasarą (šypteli). Pavyzdžiui, žaidėm prieš „Miami Heat“, liko penkios minutės ir turime plius 8, bet pritrūko, kad užbaigtume pergalingai rungtynes.

Aišku, mes žaidėme išvykoje, o NBA yra labai sunku laimėti žaidžiant išvykoje, bet reikia susikaupti ir sužaisti visas rungtynes iki pabaigos. Sezonas tik prasidėjo, nauji žaidėjai, nauji treneriai, turime pažinti vieni kitus ir kokią vietą komandoje kiekvienas turės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis

– Ar sirgaliai gali tikėtis, kad „Kings“ komanda šį sezoną pateks į atkrintamąsias varžybas?

– Mūsų planas kiekvieną dieną būti geresne komanda ir laimėti kuo daugiau rungtynių. Kol kas visose rungtynėse turėjome visas galimybes laimėti, bet turime toliau dirbti. Liko dar apie 70 rungtynių iki reguliaraus sezono pabaigos, tad dar visko gali būti ir visiems reikėtų laukti ir turėti kantrybės.

Kiekvieną savaitę per „TV3 Sport“ kanalus tiesiogiai galima stebėti septynerias NBA rungtynes, o savaitgaliais per „TV6“ kanalą – dar vienerias. Visas šias rungtynes gali matyti ir naujos kartos televizijos „Go3“ žiūrovai, rašoma pranešime spaudai.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek