2022 12 06

Fenomenalus L.Dončičius parklupdė Vakarų lyderius ir nutraukė nemalonią seriją

Vangiai šį sezoną pradėję „Dallas Mavericks“ (12-11) krepšininkai iškovojo vieną skambiausių pergalių sezone, namuose užtikrintai 130:111 (33:15, 34:26, 29:34, 34:36) nugalėdami Vakarų konferencijos lyderius „Phoenix Suns“ (16-8).

Dalaso krepšininkai iš pastarųjų devynerių rungtynių buvo laimėję tik trejas, bet šį kartą griebė jautį už ragų nuo pat pirmųjų minučių.

„Mavericks“ įspūdingai pradėjo susitikimą su „saulėmis“, kai jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį ir atitrūko 33:15. Vienas Luka Dončičius per pirmąjį ketvirtį pelnė beveik tiek taškų (13), kiek visa Finikso komanda (15).

Nestabdė „Mavs“ ir antrame kėlinyje, kurio metu Teksaso komandos persvara ėmė darytis nepadori – įpusėjus susitikimui Dalasas triuškino „saules“ 67:41.

Antra rungtynių pusė jau buvo tik formalumas. „Suns“ nesugebėjo surengti rimtesnio spurto, o „Mavericks“ džiaugėsi pergale prieš vieną stipriausių šio sezono NBA ekipų.

Jasono Kiddo auklėtiniai taip nutraukė net dešimties iš eilės pralaimėjimų prieš „Suns“ seriją reguliariajame sezone.

Tiesa, praėjusį pavasarį Dalasas triumfavo prieš Finiksą svarbesnėje scenoje, kai įveikė juos Vakarų konferencijos pusfinalyje 4-3.

„Mavs“ į priekį vedė kaip visada nesulaikomas L.Dončičius. Rezultatyviausias NBA krepšininkas žaidė tik tris kėlinius ir vos per 29,5 minutės pelnė 33 taškus (8/11 dvit., 4/9 trit., 5/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir išskirstė 8 rezultatyvius perdavimus.

Viena pagrindinių „Mavericks“ pergalės priežasčių buvo ir nuostabi gynyba prieš „Suns“ vedlį Deviną Bookerį. Jis per pastarąsias ketverias rungtynes rinko po 39 taškus, į „Chicago Bulls“ krepšį suvertė net 51 tašką, bet šįkart tenkinosi 11 taškų (3/11 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.) ir 5 rezultatyvių perdavimų pasirodymu.

Įdomu, jog šiltų jausmų vienas kitam nedemonstruojantys komandų lyderiai apsižodžiavo trečiajame kėlinyje.

Nepaisant pralaimėjimo, „Suns“ išlieka pirmoje Vakarų vietoje. „Mavericks“ yra dešimti.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 21 (5/8 trit.), Christianas Woodas 18 (9 atk. kam.), Timas Hardaway 17 (5/9 trit.), Joshas Greenas 16.

„Suns“: Deandre Aytonas 20 (9/11 dvit., 8 atk. kam.), Cameronas Payne'as 14 (4/16 metimai, 6 atk. kam., 10 rez. perd.), Mikalas Bridgesas, Damionas Lee ir Landry Shametas po 13, Devinas Bookeris 11 (4/13 metimai).

Visi nakties rezultatai:

„Charlotte Hornets“ (K.Oubre 28) 117:119 „Los Angeles Clippers“ (P.George'as 19)

„Orlando Magic“ (F.Wagneris 25) 102:109 „Milwaukee Bucks“ (G.Antetokounmpo 34)

„Atlanta Hawks“ (D.Murray 24) 114:121 „Oklahoma City Thunder“ (Sh.Gilgeousas-Alexanderis 35)

„Toronto Raptors“ (P.Siakamas 29) 110:116 „Boston Celtics“ (J.Tatumas 31)

„Houston Rockets“ (J.Greenas 27) 132:123 (po dviejų pratęsimų) „Philadelphia 76ers“ (J.Embiidas 39)

„Memphis Grizzlies“ (T.Jonesas 28) 101:93 „Miami Heat“ (T.Herro 23)

„Dallas Mavericks“ (L.Dončičius 33) 130:111 „Phoenix Suns“ (D.Aytonas 20)

„Golden State Warriors“ (K.Thompsonas 28) 104:112 „Indiana Pacers“ (A.Nembhardas 28)