2023 01 23

Galingas J.Valančiūno dvigubas dublis neištempė „Pelicans“ iš duobės

Jonas Valančiūnas galingai grūmėsi po krepšiais, tačiau „New Orleans Pelicans“ (26-21) nesėkmių serija prasitęsė iki keturių.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 96:100 (32:23, 15:18, 25:28, 24:41) turėjo pripažinti „Miami Heat“ (26-22), nors vienu metu pirmavo 16 taškų skirtumu (41:25).

J.Valančiūnas per 25 minutes pasižymėjo dar vienu dvigubu dubliu – vidurio puolėjas pelnė 14 taškų (7/12 dvit., 0/2 trit.) ir atkovojo 16 kamuolių.

Lietuvis taip pat blokavo metimą, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 sykius prasižengė ir dukart suklydo.

„Pelikanai“, kurie tai pačiai „Heat“ prieš keturias dienas pralaimėjo ir namuose (98:124), geriau pradėjo rungtynes ir po J.Valančiūno taškų pirmavo rekordine persvara (41:25).

Tačiau šeimininkai dar iki didžiosios pertraukos beveik panaikino visą šį deficitą, o galiausiai geriau sužaidė rungtynių pabaigą.

„Pelicans“ atsiliko tašku (96:97), tačiau suklydo du kartus iš eilės, o Victoras Oladipo sumetė baudas ir „Heat“ triumfavo (100:96).

Šeimininkus į pergalę pabaigoje tempė veteranas Kyle‘as Lowry, per paskutines 3 minutes pelnęs net 9 iš savo 17 taškų.

„Heat“: Tyleris Herro 26 (8 atk. kam., 5 klaid.), Bamas Adebayo (9 atk. kam.) ir Jimmy Butleris (5 per. kam.) – po 18, Kyle'as Lowry 17, Victoras Oladipo 11.

„Pelicans“: Trey Murphy 17, Jonas Valančiūnas 14 (16 atk. kam.), C.J. McCollumas 13 (7 klaid.), Larry Nance'as 12 (7 atk. kam.), Dysonas Danielsas (7 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Herbertas Jonesas – po 11.