2018 04 23

Geriausią NBA atkrintamųjų mačą sužaidęs Domantas Sabonis buvo arti sensacijos

Domantas Sabonis apsigynė prieš LeBroną Jamesą ir vos tik perbėgęs aikštės vidurį paleido taiklų tritaškį ketvirtajame kėlinyje. Taip užtikrintai atkrintamosiose varžybose per dvejus metus NBA jis dar nesijautė. Tačiau „Indiana Pacers“ pritrūko iki sensacijos parklupdyti „Cleveland Cavaliers“ trečią kartą – 100:104 (24:30, 26:30, 28:20, 22:24).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo Domanto Sabonio vakaras.

21-erių aukštaūgis į NBA vicečempionų krepšį įmetė 19 taškų – daugiau nei per trejas pirmąsias Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynes kartu sudėjus.

Per 25 žaidimo minutes lietuvis pataikė 8 dvitaškius iš 11, vienintelį mestą tritaškį ir prametė vieną baudą, atkovojo 6 kamuolius, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Domantas su visa „Pacers“ komanda buvo labai arti to, kad įvarytų NBA karalių į kampą – ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 93:91.

Tačiau kritiniu metu entuziastingųjų Indianos krepšininkų metimai skriejo pro šalį (pataikė tik 4 per likusį laiką), o „Cavaliers“ į pergalę ištempė LeBronas su du tritaškius pataikiusiu Kyle'u Korveriu. Jiedu pelnę 13 paskutinių svečių taškų.

Rezultatyviau už Domantą Sabonį šiose rungtynėse rungtyniavo tik pats LeBronas Jamesas. Vos 2 minučių poilsį turėjusi NBA žvaigždė surinko 32 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, rungtynės nebuvo lengvos ir LeBronui. Ketvirtajame kėlinyje jis neatlaikė seno gero oponento Lance'o Stephensono provokacijos ir nusistūmė varžovą ranka.

Arbitrai šį epizodą įvertino technine pražanga.

Iki tol L.Jamesas laikydavosi atokiau nuo garsiojo „Pacers“ krepšininko, kuris jau keletą metų vis bandydavo išvesti kantrybės NBA superžvaigždę.

Penktosios serijos rungtynės vyks Klivlande naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku.

„Pacers“: D.Sabonis 19, M.Turneris ir V.Oladipo po 17 (5/20 met.), Th.Youngas (16 kam.) ir D.Collisonas po 12.

„Cavaliers“: L.Jamesas 32 (13 kam.), K.Korveris 18 (6/7 trit.), JR Smithas ir J.Clarksonas po 12.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams