2021 01 22

Giannio akivaizdoje – geriausias LeBrono sezono mačas ir „Lakers“ triumfas

Milvokyje šiąnakt susitiko du žaidėjai, praėjusį sezoną varžęsi dėl naudingiausio NBA krepšininko apdovanojimo – Giannis Antetokounmpo ir LeBronas Jamesas. Priešingai nei MVP rinkimuose, šįsyk triumfavo Karalius Jamesas – jis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą, o „Los Angeles Lakers“ (12-4) nugalėjo „Milwaukee Bucks“ (9-6) 113:106 (29:33, 34:24, 23:24, 27:25) ir susigrąžino vienvaldžių NBA lyderių poziciją.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Dominavęs LeBronas per 38 minutes pelnė 34 taškus (7/15 dvit., 6/10 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

36-erių keturiskart NBA čempionas iki tol nė karto šį sezoną nebuvo pelnęs bent 30 taškų. Šeši pataikyti tritaškiai taip pat yra jo šio sezono rekordas.

Po mačo LeBronas teigė, jog praėjusio sezono MVP rinkimų rezultatai, kai G.Antetokounmpo pranoko jį ir laimėjo antrąjį apdovanojimą iš eilės, įtakos jo žaidimui šiose rungtynėse neturėjo.

„Individualūs apdovanojimai niekada nėra svarbiausi. Svarbiausia yra komandos sėkmės. Tai yra viskas, kas svarbu krepšinyje. O aš tiesiog noriu žaisti gerai ir padėti savo komandai laimėti prieš bet kurį varžovą“, – sakė L.Jamesas, pats MVP apdovanojimą laimėjęs keturis sykius, bet pastarąjį kartą – dar 2012-2013 m. sezone.

„Lakers“ pirmavo 63:57 po atkaklių dviejų kėlinių, o ketvirtajame ketvirtyje nutolo dviženkliu skirtumu – likus žaisti daugiau nei septynioms minutėms svečiai pirmavo 98:87.

„Bucks“ sugebėjo atsitiesti, kai po sėkmingos atkarpos nukirpo varžovų pranašumą iki 100:102, bet Kentaviousas Caldwellas-Pope'as pataikė tritaškį, o atgal nebesižvalgę „Lakers“ neleido priartėti „elniams“ arčiau nei iki 4 taškų atstumo.

Los Andželo krepšininkai šiame mače fantastiškai pataikė iš toli – tikslą pasiekė net 19 tritaškių iš 37 (51,4 proc.). Be LeBrono, kuris pataikė šešis tritaškius, varžovus žudė ir K.Caldwellas-Pope'as, sumetė 7 tolimus metimus iš 10, įskaitant ir metimą su antrojo kėlinio sirena.

G.Antetokounmpo Milvokio klubui pelnė 25 taškus (10/14 dvit., 1/3 trit., 2/4 baud.) ir atkovojo 12 kamuolių, o po mačo kalbėjo apie tai, ko kol kas trūksta jo komandai, Rytų konferencijoje užimančiai ketvirtąją vietą.

„Turime toliau dirbti ir bandyti žaisti krepšinį ilgesnį laiko tarpą. Turime pataikyti metimus, geriau gintis, geriau kovoti dėl kamuolių. Turime būti geresni“, – sakė graikas.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 25 (10/14 dvit., 12 atk. kam.), Jrue Holiday 22 (8/11 dvit., 7 rez. perd.), Khrisas Middletonas 20 (7 rez. perd.), Brookas Lopezas 13, Donte DiVincenzo 10.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 34 (7/15 dvit., 6/10 trit., 8 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 23 (7/10 trit.), Anthony Davisas 18 (8/17 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.),Montrezlas Harrellas 12.