2021 01 07

Gniuždantis blokas ir galingas dublis – D.Sabonis kelia „Pacers“ link Rytų viršūnės

Domantas Sabonis sužaidė dar vienas galingas rungtynes, o jo atstovaujami „Indiana Pacers“ (6-2) lieka pergalių kelyje. „Ristūnai“ namuose 114:107 (35:30, 27:26, 28:31, 24:20) įveikė „Houston Rockets“ ir išlieka Rytų konferencijos lyderių būryje.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis nugalėtojams per 38 minutes pelnė 22 taškus (9/14 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo vieną varžovo metimą. Tiesa, lietuvis penkis sykius suklydo ir keturiskart prasižengė.

Tai buvo jau aštuntas iš eilės D.Sabonio dvigubas dublis šį sezoną. Pagal šį rodiklį visoje NBA lygoje lietuviui prilygsta tik vienas žaidėjas – „Cleveland Cavaliers“ bokštas Andre Drummondas.

Tiesa, šįsyk galingą D.Sabonio pasirodymą labiausiai papuošė ne dėjimai ar juvelyriniai perdavimai, o gniuždantis blokas varžovui pirmajame kėlinyje, kai lietuvis dešine ranka užgesino „Rockets“ centro DeMarcuso Cousinso bandymą dėti į krepšį.

Būtent D.Sabonio blokas užvedė „Pacers“, kurie pirmajame kėlinyje atsiliko ir 10 taškų skirtumu.

Užsivedęs lietuvis per pirmąją rungtynių atkarpą pelnė 8 taškus, o Indianos komanda po 12 žaidimo minučių jau pirmavo 35:30.

„Pacers“ pranašumą turėjo ir didžiąją likusio susitikimo dalį, tačiau „raketos“ su Jamesu Hardenu priešakyje vos nesugadino šeimininkų vakaro Indianapolyje.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti mažiau nei tris minutes po J.Hardeno dvitaškio „Rockets“ pirmavo 107:106, bet, D.Sabonio komandos laimei, per likusį laiką taškų nebepelnė.

Malcolmas Brogdonas jau kitoje atakoje švystelėjo tritaškį, kamuolį puolime atsilaisvinęs D.Sabonis įmetė dvitaškį, o tašką šiose rungtynėse padėjo įspūdingas „Pacers“ bokštų D.Sabonio ir Myleso Turnerio dvigubas blokas Davidui Nwabai.

Pastarasis statistiniame protokole buvo įrašytas M.Turneriui, o tai lėmė pakartotą jo rekordą – D.Sabonio partneris baudos aikštelėje trečią kartą blokavo net 8 varžovų metimus.

Istorinis vakaras buvo ir kitam „Pacers“ žaidėjui Malcolmui Brogdonui. Jis pelnė net 35 taškus (9/19 dvit., 4/6 trit., 5/5 baud.) ir pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą.

Įdomu tai, kad prieš tai buvęs įžaidėjo rekordas išsilaikė vos keturias dienas – praėjusį šeštadienį M.Brogdonas į „New York Knicks“ krepšį sukratė 33 taškus.

Šeštą kartą per aštuonerias rungtynes laimėję „Pacers“ galingais žingsniais žingsniuoja greta Rytų konferencijos viršūnės. Pagal pergales Indianos ekipai prilygsta tik „Orlando Magic“ (6-2) ir vienvaldžiai konferencijos lyderiai „Philadelphia 76ers“ (7-1) krepšininkai.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 35 (9/19 dvit., 4/6 trit., 7 rez. perd.), Domantas Sabonis 22 (9/14 dvit., 12 atk. kam.), Justinas Holiday 20, Victoras Oladipo 18 (5/13 dvit., 1/7 trit., 9 atk. kam.).

„Rockets“: Johnas Wallas 28 (12/17 dvit.), Ericas Gordonas 20 (5/5 dvit., 2/10 trit.), Jamesas Hardenas (5/14 metimai, 12 rez. perd.) ir Davidas Nwaba po 15, PJ Tuckeris 10, DeMarcusas Cousinsas 9 (2/9 metimai, 14 atk. kam.).