2020 08 25

Į rekordą taikiusios „raketos“ užsikirto lemiamu metu – serijos rezultatas jau lygus

„Oklahoma City Thunder“ atsitiesė po to, kai serijoje prieš „Houston Rockets“ atsiliko 0-2. Gynėjų tandemo vedama „griaustinio“ komanda ketvirtosiose rungtynėse 117:114 (35:37, 25:23, 32:33, 25:21) patiesė „raketas“ ir išlygino serijos rezultatą 2-2.
Jamesas Hardenas
Jamesas Hardenas / „Scanpix“ nuotr.

Pagrindine šių rungtynių istorija tapo „Rockets“ tritaškiai.

Mike'o D'Antoni auklėtiniai per pirmąjį kėlinį pataikė septynis tolimus metimus, o dar įspūdingiau prapliupo iš karto po ilgosios pertraukos.

„Rockets“ trečiajame kėlinyje sumetė net aštuonis tritaškius iš eilės ir lygų rezultatą pavertė užtikrinta savo persvara – 86:71. Tačiau netrukus Hjustono tritaškių kranelis užsisuko ir „Thunder“ grįžo į rungtynes.

Per paskutines 18 rungtynių minučių „raketos“ pataikė viso labo 5 tolimus metimus iš 26, o sėkmingiau susitikimo pabaigą sužaidę „Thunder“ krepšininkai po tikslių Chriso Paulo ir Denniso Schroderio priešpaskutinę minutę persvėrė rezultatą bei „Rockets“ nepataikius tritaškių lemiamose atakose pasiekė svarbią pergalę.

„Rockets“ šiame susitikime iš viso metė net 58 tritaškius ir pagerino NBA atkrintamųjų varžybų rekordą, kuris išsilaikė trumpiau nei savaitę – praėjusį antradienį Hjustono komanda pati jį pagerino išmesdama 56 tolimus metimus.

Iš 58 tritaškių „Rockets“ šiose rungtynėse pataikė 23, kurių vienas įkrito po metimo per beveik visą aikštę paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę.

Hjustono komanda buvo netoli ir pataikytų tolimų metimų atkrintamosiose rekordo – jis nuo 2016 m. priklauso „Cleveland Cavaliers“ komandai, į „Atlanta Hawks“ krepšį smeigusiai net 25 tritaškius.

Pralaimėjusių gretose ir vėl nežaidė traumos padarinius dar jaučiantis Russellas Westbrookas. Tiesa, „Rockets“ gynėjas jau apšilinėjo prieš susitikimą, tad tikėtina, jog M.D'Antoni ryšis jį leisti į aikštę penktajame serijos mače.

„Thunder“: Dennisas Schroderis 30 (4/7 trit.), Chrisas Paulas 26 (10/14 dvit.), Shai Gilgeousas-Alexanderis 18 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Stevenas Adamsas 12 (8 atk. kam.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 32 (6/15 trit., 8 atk. kam., 15 rez. perd.), Ericas Gordonas 23, Danuelis House'as 21 (4/10 trit.), Robertas Covingtonas 14 (4/8 trit.), P.J.Tuckeris 11 (11 atk. kam.), Jeffas Greenas 10.