2016 01 21

Idealiai krepšį atakavęs Jonas Valančiūnas puolime buvo nesustabdomas

Kiek metė, tiek pataikė. Jonas Valančiūnas idealiai atakavo „Boston Celtics“ krepšį ir svariai prisidėjo prie jau šeštosios „Toronto Raptors“ pergalės iš eilės NBA reguliariajame sezone 115:109 (35:27, 21:35, 40:28, 19:19).
Jaredas Sullingeris ir Jonas Valančiūnas
Jaredas Sullingeris ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „Toronto Raptors“ – „Boston Celtics“ 115:109 | Valančiūnas 19+12

Tai rekordinė pergalių serija šį sezoną. 23 metų lietuvis sužaidė ketvirtą rezultatyviausią susitikimą ir surinko aštuntąjį dvigubą dublį.

29 minutes aikštėje praleidęs J.Valančiūnas pelnė 19 taškų (9/9 dvit., 1/2 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, suklydo ir prasižengė po 1 kartą.

Rezultatyviau už „centrą“ žaidė tik nesustabdomai rungtyniavęs DeMaras DeRozanas, kurio sąskaitoje 34 taškai (13/24 dvit.).

Vis dėlto skylėta „Raptors“ gynyba privertė prakaituoti dėl pergalės iki paskutinių minučių. 35 taškus antrajame kėlinyje praleidę Toronto krepšininkai iki pertraukos atsiliko 56:62. Tiesa, 18 D.DeRozano taškų per trečiąjį kėlinį padėjo pralenkti priešininkus 96:90.

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes rezultatas buvo lygus (105:105), tačiau Terrence'o Rosso ir Kyle'o Lowry tritaškiai leido atsikvėpti (111:107). Pergalę įtvirtino K.Lowry ir D.DeRozanas.

J.Valančiūnas lemiamame kėlinyje taškų nepelnė.

„Raptors“ (27-15): DeMaras DeRozanas 34, Jonas Valančiūnas 19 (12 atk. kam.), Luisas Scola 18, Kyle'as Lowry ir Terrence'as Rossas po 14.

„Celtics” (22-21): Isaiah Thomasas 21 (10 atk. kam.), Avery Bradley 19, Kelly Olynykas 18, Jae Crwoderis 17, Evanas Turneris 11.