2020 08 03

Iš dublį pelniusio Jono Valančiūno pergalė nugvelbta paskutinę sekundę

Jonas Valančiūnas pasižymėjo solidžiais rodikliais, bet „Memphis Grizzlies“ (32-35) pralaimėjo antrąjį mačą iš eilės NBA čempionato tęsinyje Orlande.
Jonas Valančiūnas ir Dillonas Brooksas.
Jonas Valančiūnas ir Dillonas Brooksas. / „Scanpix“ nuotr.

Antrosiose rungtynėse grįžus į aikštę po pertraukos dėl pandemijos J.Valančiūnas pasiekė dvigubą dublį.

Lietuvos krepšininkas sekmadienį pelnė 13 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, bet jo atstovaujama Memfio komanda 106:108 nusileido „San Antonio Spurs“ (29-36).

28 minutes žaidęs J.Valančiūnas pataikė 6 dvitaškius iš 11, prametė vieną tritaškį, pataikė 1 baudą iš 2, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką ir 4 sykius prasižengė.

Rungtynių didvyriu tapo buvęs J.Valančiūno bendražygis Toronte DeMaras DeRozanas.

„Spurs“ puolėjas pataikė abi baudas likus žaisti vienai sekundei.

Nors ketvirtajame kėlinyje San Antonijaus klubas pirmavo 11 taškų, persvara buvo sutirpdyta iki pabaigos kovojusių Memfio krepšininkų, bet tada „Spurs“ atsigręžė į savo lyderį.

„Grizzlies“ puolėjui Jarenui Jacksonui JR pataikius tritaškį ir išlyginus rezultatą likus žaisti 10,6 sek., D.DeRozanas nusivarė kamuolį.

Apgaulingu judesiu jis pašokdino Dilloną Brooksą į orą ir išprovokavo pražangą. Tada dviem baudų metimais šaltakraujiškai nukalė pergalę „Spurs“.

„Jis yra superžvaigždė, vienas geriausių žaidėjų lygoje. Nenuostabu, kad jis ėmėsi veiksmo ir ištraukė savo komandą rungtynių pabaigoje“, – apie 14 taškų pelniusį D.DeRozaną sakė jaunasis „Grizzlies“ talentas Ja Morantas.

Jis pats sužaidė puikias rungtynes, pelnęs 25 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau „Grizzlies“ pralaimėjo, kai paskutinę sekundę iš toli J.Jacksonas prametė tolimą tritaškį.

„Mes tiesiog žaidėme iki pabaigos, – sakė „Spurs“ treneris Greggas Popovichius. – Patys sau apsunkinome kelią, bet vis žaidėme, o tai buvo svarbiausia.“

„Spurs“ stengiasi patekti į NBA atkrintamąsias varžybas rekordinį 23 kartą iš eilės.

Nors į „Walt Disney World“ San Antonijaus komanda atvyko užimdama tik dvyliktą vietą, po dviejų pergalių ji jau pakilo į devintą poziciją ir lipa ant kulnų aštuntoje vietoje liekantiems „Grizzlies“.

„Spurs“: Dejounte Murray 21, Derrickas White'as 16, DeMaras DeRozanas 14;

„Grizzlies“: Ja Morantas 25, Jarenas Jacksonas Jr 21, Graysonas Allenas 15, Jonas Valančiūnas 13 (11 atk. kam.).