2016 03 15

Įsismarkavęs Donatas Motiejūnas nustebino „cirko metimu“ ir puikiais perdavimais

Praėjusią NBA naktį išvydome tokį Donatą Motiejūną, kokį buvome įpratę matyti puikų praėjusį sezoną. Įsismarkavęs „Houston Rockets“ puolėjas pats jautėsi lyg žuvis vandenyje. Jis lyg ungurys nardė „Memphis Grizzlies“ baudos aikštelėje, laidė savo firminius puskablius ir įsidrąsinęs skirstė puikius perdavimus. Vakaras vainikuotas 18 taškų ir galinga pergale 130:81.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Houston Rockets“(34-33) – „Memphis Grizzlies“(39-28) 130:81 | Motiejūnas 18

Rezultatyvių rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo. Pirmajame kėlinyje lietuvis prametė visus tris metimus, nors „Rockets“ ir triuškino „Grizzlies“ 24:8.

Pirmuosius taškus 25-erių puolėjas pelnė 16-ąją dvikovos minutę. Ir ne bet kaip, o kurioziškai.

Įkirtęs į baudos aikštelę D.Motiejūnas švystelėjo metimą per petį. Tik taip jis galėjo atakuoti krepšį po varžovų pražangos. Bet net ir kieta „Grizzlies“ pražanga nesustabdė aukštaūgio. Metimas stebuklingai skrodė tinklelį.

NBA tai vadinama cirko metimu.

„Na, žinote, juk jis kapitonas. Kapitonas Kablys“, – prisiminęs D-Mo pravardę, juokavo rungtynių komentatorius.

Vėliau antrajame kėlinyje lietuvis puikiai pakabino kamuolį ore kitam aukštaūgiui Clintui Capelai. Nors pirmasis bandymas nepavyko, antrajam komandos draugas buvo geriau pasiruošęs ir efektingai sugrūdo kamuolį iš viršaus.

Tai nebuvo vienintelis gražus D.Motiejūno perdavimas. Trečiajame kėlinyje Jameso Hardeno tritaškis skrodė tinklelį po efektingo aukštaūgio perdavimo tarp savo kojų.

D.Motiejūnas 18 taškų susirinko dar iki trečiojo kėlinio vidurio. Daugiau jis nebežaidė, nes „Rockets“ treneris nusprendė patausoti savo lyderius.

Rezultatyviau šį sezoną D.Motiejūnas žaidė tik kartą – gruodžio 14-ąją su „Denver Nuggets“ (19 tšk.).

Dviženklį taškų skaičių Donatas šį sezoną surinko tik ketvirtąjį kartą. Beje, pastarąjį kartą – tik gruodžio 19-ąją. Jo rezultatyvumo vidurkis siekia 5 taškus per 13 minučių.

Dvikovoje su „Grizzlies“ puolėjas atliko daugiausia metimų šį sezoną (14) ir pakartojo geriausią įmestų metimų rezultatą (7).

Beje, tiek nebuvo įmetęs per 5 pastarąsias rungtynes.

Krepšininkas taip pat atkovojo 6 kamuolius, o tai yra antras jo rezultatas šiemet.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius