Įspūdingai sugrįžę „Pelicans“ su J.Valančiūnu sustingo lemiamu metu

„New Orleans Pelicans“ (44-28) krepšininkai panaikino 20 taškų deficitą, tačiau subyrėjo rungtynių pabaigoje ir namuose 112:119 (34:33, 24:40, 32:23, 22:23) nusileido „Oklahoma City Thunder“ (50-21) ekipai.

J.Valančiūnas „pelikanų“ gretose vėl žaidė nedaug. Lietuvis per 10 minučių pelnė 6 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Per jo laiką aikštėje „Pelicans“ varžovams nusileido 11 taškų skirtumu.

Jonas per pastarąsias 13 rungtynių žaidžia tik po 17,5 minutės bei trissyk įmetė dviženklį taškų skaičių. Jo vidurkiai per šią atkarpą – vos 6,8 taško ir 7 atkovoti kamuoliai.

Tiesa, net ir be didesnio J.Valančiūno indėlio „Pelicans“ šį kartą sugebėjo atsitiesti po to, kai „Thunder“ trečiajame kėlinyje pirmavo net 20 taškų skirtumu – 86:66.

„Pelikanai“ dar trečiajame kėlinyje daugiausiai CJ McCollumo pastangomis spurtavo 20:2 ir ištirpdė skirtumą iki 2 taškų (88:90), o pranašumą perėmė ketvirtojo kėlinio viduryje, kai į priekį juos išvedė Zionas Williamsonas – 105:104.

Likus 3 minutėms atrodė, kad pergalė šeimininkams ranka pasiekiama, nes jų persvara siekė jau 5 taškus (112:107), bet nuo tada taškus rinko tik svečiai iš Oklahoma Sičio.

Jalenas Williamsas pataikė dvitaškį, Shai Gilgeousas-Alexanderis ir Luguentzas Dortas įmetė po tritaškį, J.Williamsas pridėjo dar vieną metimą, o likus 16 sek. pasižymėjo ir dviem baudų metimais.

„Pelicans“ per šią atkarpą prametė visus penkis metimus ir du sykius suklydo bei turėjo pripažinti skaudų pralaimėjimą.

„Žaidėme stagnatiškai, o aš turėčiau labiau prašyti kamuolio tokiose situacijose“, – po rungtynių konstatavo nė vieno metimo per paskutines 3 minutes neišmetęs „Pelicans“ lyderis Z.Williamsonas.

Naujojo Orleano ekipa po šio pralaimėjimo nukrito į penktąją vietą Vakarų konferencijoje bei jau tik viena pergale lenkia artimiausius persekiotojus „Dallas Mavericks“ (43-29).

„Pelicans“ gretose dėl kelio traumos trečias iš eilės rungtynes praleido Brandonas Ingramas.

„Thunder“ pirmą kartą nuo 2015-2016 m. sezono, kai komandoje dar žaidė Kevinas Durantas, pasiekė 50 pergalių viename sezone. Oklahomos valstijos ekipa yra antroje vietoje Vakaruose.

Standings provided by Sofascore

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 29 (10/17 dvit., 9/10 baud., 10 rez. perd.), CJ McCollumas 23 (4/13 dvit., 4/11 trit.), Trey Murphy (4/6 trit.) ir Herbas Jonesas (2/8 trit.) po 16.

„Thunder“: Jalenas Williamsas 26 (9/18 met.), Joshas Giddey 25 (5/8 trit., 9 atk. kam.), Shai Gilgeousas-Alexanderis 24 (8/17 dvit., 8 rez. perd.), Chetas Holmgrenas 16 (9 atk. kam.).