2022 11 30

Įspūdingame L.Dončičiaus ir S.Curry susidūrime – slovėno triumfas

NBA lygoje praėjusią naktį įvyko 2021-2022 m. sezono Vakarų konferencijos finalo pakartojimas, kuriame susitiko „Dallas Mavericks“ (10-10) ir „Golden State Warriors“ (11-11) klubai. Dramatišką pergalę 116:113 (36:24, 19:30, 37:33, 24:26) pasiekė Lukos Dončičiaus vedami „Mavs“.
Luka Dončičius prieš Stepheną Curry
Luka Dončičius prieš Stepheną Curry / Scanpix/USA TODAY Sports nuotr.

Su keturių pralaimėjimų serija šias rungtynes pasitikę Dalaso krepšininkai turėjo net 17 taškų persvarą pirmajame kėlinyje (23:6), bet ją iššvaistė ir likus dviem minutėms jau atsiliko 108:110.

Vis dėlto tuomet tritaškį smeigė Timas Hardaway, dvitaškį pridėjo Joshas Greenas, o į Stepho Curry metimą taikliu šūviu iš vidutinio nuotolio atsakė ir L.Dončičius, atstatydamas „Mavs“ persvarą 115:112.

Per likusį laiką „Warriors“ turėjo net kelis šansus išlyginti ar persverti rezultatą, bet Jordanas Poole'as ir Klay Thompsonas prametė tritaškius, S.Curry sužingsniavo ir „Mavericks“ išsaugojo pergalę.

Nugalėtojams Luka surinko įspūdingą trigubą dublį, jau penktą šiame sezone. Slovėnas per 39 minutes sumetė net 41 tašką (10/18 dvit., 4/9 trit., 9/15 baud.), atkovojo 12 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Jam esant aikštėje, „Mavericks“ varžovus pranoko 22 taškais, o tai reiškia, kad per 9 minutes, kai L.Dončičius sėdėjo ant suolo, „Warriors“ šovė į priekį net 19 taškų skirtumu.

Kitoje barikadų pusėje žibėjo S.Curry, per 38 minutes sumetęs 32 taškus (6/10 dvit., 5/14 trit., 5/6 baud.), atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Pagal pergalių procentą „Mavericks“ pasivijo NBA čempionus. Abi komandos dabar dalinasi 10-11 vietas Vakaruose.

„Mavericks“: Luka Dončičius 41 (14/27 metimai, 12 atk. kam., 12 rez. perd.), Timas Hardaway 22 (5/11 trit.), Spenceris Dinwiddie 14, Joshas Greenas 13.

„Warriors“: Stephenas Curry 32 (5/14 trit.), Jonathanas Kuminga 14 (10 atk. kam.), Draymondas Greenas 12 (6 atk. kam.), Kevonas Looney (6 atk. kam.) ir Anthony Lambas po 11.