2021 04 12

Įspūdingas Lietuvos ąžuolų susidūrimas: J.Valančiūno karjeros mačą nustelbė D.Sabonio pergalė

Po pusantrų metų pertraukos NBA gerbėjai išvydo lietuviškų ąžuolų kaktomušą, kuri buvo tiesiog gniaužianti kvapą. Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis žaidė fantastiškai ir papuošė „Memphis Grizzlies“ (26-25) ir „Indiana Pacers“ (25-27) rungtynes, kurias laimėjo svečiuose žaidę Indianos krepšininkai – 132:125 (45:31, 29:32, 32:34, 26:28).
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis apsikeitė marškinėliais po rungtynių
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis apsikeitė marškinėliais po rungtynių / Jono Valančiūno „Instagram“ paskyros nuotr.

J.Valančiūnas ir D.Sabonis akis į akį pastarąjį kartą susidūrė dar 2019 m. lapkritį. Nuo tada vyko dvejos „Grizzlies“ ir „Pacers“ grumtynės, bet abejose iš jų žaidė tik D.Sabonis – 2019 m. gruodį J.Valančiūnas nežaidė dėl traumos, o šiame sezone, 2021 m. vasarį, uteniškis nerungtyniavo dėl COVID-19 protokolo.

Šįkart vienas kitą prieš save išvydę lietuviai aikštėje darė viską, kad jų komandos laimėtų, o tai atsispindėjo ir statistikos protokole.

Įspūdingą atkarpą žaidžiantis J.Valančiūnas sužaidė geriausias sezono ir vienas geriausių karjeros rungtynių.

„Grizlio“ sąskaitoje – 34 taškai (16/25 dvit., 2/2 baud.), 22 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 2 blokai, viena klaida ir dvi pražangos per 32 minutes.

Net 12 kamuolių lietuvis atkovojo puolime – tai naujas jo karjeros rekordas. Iki „Grizzlies“ visų laikų rekordo J.Valančiūnui pritrūko vos vieno kamuolio po varžovų krepšiu.

Jonas pagerino net tris savo sezono rekordus – rezultatyvumo, atkovotų kamuolių ir pataikytų metimų iš žaidimo.

Jis pakartojo ir kelis karjeros rekordus – 34 taškus ir 16 pataikytų metimų JV buvo užfiksavęs tik sykį ligšiolinėje karjeroje. O pagal taškų ir atkovotų kamuolių sumą (56) J.Valančiūnas sužaidė geriausias karjeros rungtynes.

Tiek daug taškų ir atkovotų kamuolių vieneriose rungtynėse joks „grizlis“ nebuvo surinkęs beveik 10 metų. 2012-aisiais tą padarė Zachas Randolphas.

Bent 30 taškų ir bent 20 kamuolių šį sezoną buvo surinkęs vienintelis kitas NBA krepšininkas – Andre Drummondas.

Bet nepėsčias liko ir jo tiesioginis oponentas D.Sabonis.

„Pacers“ lyderis per 30 minučių pelnė 18 taškų (6/9 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), sugriebė 15 kamuolių, išskirstė 9 rezultatyvius perdavimus, du kartus suklydo ir penkissyk prasižengė. Jei ne sparčiai susirinktos pražangos trečiajame kėlinyje, Domas galėjo užfiksuoti jau septintą trigubą dublį šį sezoną, iki kurio jam pritrūko viso labo vieno rezultatyvaus perdavimo.

Įspūdinga lietuvių tarpusavio kaktomuša pagreitį įgavo jau pirmajame kėlinyje.

„Pacers“ gretose dėl traumos nebuvo pagrindinio vidurio puolėjo Myleso Turnerio, tad į jo vietą stojo ir su J.Valančiūnu galynėtis turėjo būtent D.Sabonis.

Jėgos pranašumu naudojęsis Jonas tai išnaudojo, pelnydamas 10 iš 14 pirmųjų „grizlių“ taškų, bet tai buvo bene vienintelis Memfio komandos atsakas įspūdingam „Pacers“ puolimui, kuris per pirmąsias 12 minučių varžovams atskaitė net 45 taškus – daugiausiai taškų, kiek Indianos ekipa pelnė per bet kurį kėlinį šiame sezone.

„Pacers“ puolimą užkūręs D.Sabonis jau pirmajame kėlinyje užuodė dvigubą dublį – 9 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai, o jo komanda vienu metu turėjo ir 17 taškų persvarą.

„Grizzlies“ atsitiesė antrajame ketvirtyje, o prie to svariai prisidėjo J.Valančiūnas. Po poilsio į aikštę grįžęs uteniškis antrajame ketvirtyje surinko 8 taškus ir dominavo po abiem krepšiais, dar iki ilgosios pertraukos fiksuodamas dvigubą dublį, o jo komanda vienu metu atsiliko jau tik 59:62.

Tiesa, „Pacers“ su taip pat dvigubą dublį per du kėlinius surinkusiu D.Saboniu sugebėjo prieš pat ilgąją pertrauką atitrūkti iki 74:63.

„Dvigubas dvigubas abejose pusėse“, – pirmuosius du žodžius tardamas lietuvių kalba pažymėjo „Grizzlies“ rungtynių komentatorius Pete'as Pranica, negalėdamas atsižavėti fantastiška lietuvių kaktomuša.

Trečiajame ketvirtyje Indianos krepšininkams pagaliau pavyko pažaboti J.Valančiūną ir vėl susigrąžinti 16 taškų persvarą, kol labai nesėkmingai kelias atakas sužaidė D.Sabonis.

Iš pradžių jis prasižengė prieš Ja Morantą užsidirbdamas ketvirtąją pražangą, o netrukus neišlaikė ir subaudavo tautietį J.Valančiūną, taip gaudamas penktą nuobaudą ir užsidirbdamas priverstinių poilsio minučių ant „Pacers“ suolo.

Kito lietuvio nesėkmėmis naudojęsis JV ėmė puotauti prie „Pacers“ krepšio – J.Valančiūnas kėlinį užbaigė aštuoniais taškais per jo sutramdyti nepajėgusį kartvelą Gogą Bitadzę ir po trijų kėlinių jau turėjo 26 taškus ir 18 atkovotų kamuolių.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynės pasiekė aukščiausią intrigos tašką. „Pacers“ ketvirčio pradžioje dar turėjo 12 taškų persvarą, bet sėkmingas J.Valančiūno žaidimas ir jo baudos metimai leido „grizliams“ likus mažiau nei 2 minutėms nukirpti skirtumą iki 123:124.

Tačiau lemiamo kirčio Memfis suduoti nebesugebėjo. „Pacers“ gretose taškus pelnė Justinas Holiday ir geriausias rungtynes su Indianos klubo apranga sužaidęs Carisas LeVertas, o lemiamoje atakoje, kurios metu „Grizzlies“ galėjo išlyginti rezultatą likus mažiau nei pusei minutės, J.Morantas suklydo ir „Pacers“ išsaugojo pergalę.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės bokštai persimetė keliais žodžiais ir apsikeitė marškinėliais, papozuodami ir nuotraukai.

Tai jau trečioji D.Sabonio komandos pergalė iš eilės – tokios ilgos serijos „Pacers“ neturėjo nuo pačios sezono pradžios gruodžio pabaigoje.

Indianos ekipa išlieka devintoje vietoje Rytų konferencijoje, bet vejasi aštuntoje vietoje esančius „New York Knicks“ (27-27).

Savo ruožtu „Grizzlies“ Vakarų konferencijoje yra aštunti ir tik nežymiai lenkia „San Antonio Spurs“ (25-26) krepšininkus.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 34 (16/25 dvit., 22 atk. kam.), Ja Morantas 23 (6 rez. perd.), Kyle'as Andersonas 15, Dillonas Brooksas 13 (6/17 metimai), Tyusas Jonesas 12.

„Pacers“: Carisas LeVertas 34 (12/14 dvit.), Malcolmas Brogdonas 29 (5/9 trit., 9 atk. kam., 11 rez. perd.), Domantas Sabonis 18 (15 atk. kam., 9 rez. perd.), Dougas McDermottas 13, Edmondas Sumneris 11, TJ McConnellas 10.