2022 03 29

Įspūdingu trigubu dubliu N.Jokičius priartino „Nuggets“ prie atkrintamųjų

Fantastiškai rungtyniavęs Nikola Jokičius surinko jau 19-ąjį trigubą dublį šiame sezone ir nulėmė labai svarbią savo komandos pergalę Šarlotėje. „Denver Nuggets“ (45-31) 113:109 (32:30, 24:27, 37:27, 20:25) įveikė „Charlotte Hornets“ (39-37).
Nikola Jokičius prieš Masoną Plumlee
Nikola Jokičius prieš Masoną Plumlee / „Scanpix“/AP nuotr.

N.Jokičius nugalėtojams per 35,5 minutės įmetė 26 taškus (9/17 dvit., 8/12 baud.), atkovojo 19 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Jam esant aikštėje „Nuggets“ varžovus pranoko 21 taško skirtumu – tai geriausias rezultatas šiose rungtynėse.

19 kartą trigubą dublį pasiekęs serbas pagal šį rodiklį užtikrintai pirmauja lygoje. Antroje vietoje esantis „San Antonio Spurs“ įžaidėjas Dejounte Murray trigubą dublį fiksavo 13 sykių.

Per karjerą N.Jokičius surinko jau 76 trigubus dublius. Jam trūksta jau tik trijų, kad aplenktų Wiltą Chamberlainą ir taptų daugiausiai trigubų dublių surinkusiu vidurio puolėju lygos istorijoje.

„Nuggets“ prieš ketvirtą kėlinį pirmavo 93:84, o jam prasidėjus padidino pranašumą iki 13 taškų (97:84).

Tritaškiais varžovų krepšį užmėčiusios „širšės“ sugrįžo į rungtynes ir likus 4 minutėms atsiliko tik tašku (104:105), bet gavę ne vieną progą išlyginti rezultatą, „Hornets“ jomis pasinaudoti nesugebėjo.

Galiausiai, N.Jokičius likus 11 sekundžių prametė metimą, tačiau padedamas komandos draugų atgavo kamuolį ir išprovokavęs pražangą sumetė baudų metimus, padidindamas „Nuggets“ persvarą iki 4 taškų (113:109) bei išspręsdamas rungtynių nugalėtojo klausimą.

Ši pergalė – labai svarbi Denverio ekipai, mat ji leidžia laisviau kvėpuoti kovoje dėl šeštosios vietos Vakarų konferencijoje. Dabar „grynuoliai“ dviem laimėjimais atsiplėšė nuo „Minnesota Timberwolves“ (43-33) krepšininkų.

Šeštoji vieta garantuota vietą atkrintamosiose ir leidžia išvengti įkrintamųjų varžybų, kuriose dalyvaus 7-10 pozicijas užėmę klubai.

„Nuggets“ šiose rungtynėse ir toliau vertėsi be vienų iš svarbiausių žaidėjų Jamalo Murray ir Michaelo Porterio. Pirmasis šį sezoną dar nežaidė ir, greičiausiai, nežais dėl praėjusį pavasarį patirtos kryžminių kelio raiščių traumos, o antrasis nerungtyniauja nuo rudens dėl nugaros traumos.

„Hornets“ ekipa rungtynes prieš „Nuggets“ baigė be vidurio puolėjo Montrezlo Harrello, kuris buvo išvarytas iš aikštės už antrą techninę pražangą trečiajame kėlinyje, kai nestipriai apsistumdė su Aaronu Gordonu.

Pastarasis irgi buvo nubaustas technine pražanga, bet aikštės nepaliko, nes ji jam buvo pirmojo rungtynėse.

„Hornets“: Milesas Bridgesas 27 (10/12 dvit., 2/10 trit., 11 atk. kam.), LaMelo Ballas 22 (4/11 trit., 6 atk. kam., 11 rez. perd.), Terry Rozieras (8 rez. perd.), Kelly Oubre ir Isaiah Thomasas po 12.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 26 (19 atk. kam., 11 rez. perd.), Aaronas Gordonas 21 (7 atk. kam.), Willas Bartonas 18 (4/10 trit., 6 atk. kam.), Monte Morrisas (9 rez. perd.) ir Jeffas Greenas po 14.

Kiti rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ 107:101 „Orlando Magic“ (I.Brazdeikis 13)

„Indiana Pacers“ 123:132 „Atlanta Hawks“

„Miami Heat“ 123:100 „Sacramento Kings“ (D.Sabonis nežaidė)

„New York Knicks“ 109:104 „Chicago Bulls“

„Toronto Raptors“ 115:112 „Boston Celtics“ (po pratęsimo)

„Houston Rockets“ 120:123 „San Antonio Spurs“

„Memphis Grizzlies“ 123:95 „Golden State Warriors“

„Portland Trail Blazers“ 131:134 „Oklahoma City Thunder“ (po pratęsimo)

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams