Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 18d. 06:47

Išskirtinė darbo savaitė: ko į Europą sugrįžo Martynas Pocius?

Martynas Pocius
Alfredo Pliadžio nuotr. / Martynas Pocius

Kelionė iš taško A į tašką B, registracija viešbutyje, kelios darbo valandos prie kompiuterio, rungtynės, rytinis skrydis ir naujas stebėjimo taškas. 5 dienos – 7 krepšinio rungtynės. Taip smagiai prasisuko Martyno Pociaus viešnagė Europoje.

32-ejų buvęs krepšininkas dažniausiai varsto „Denver Nuggets“ komandos biuro duris Kolorado valstijoje, tačiau praėjusią savaitę galėjote jį netyčia sutikti lėktuve tarp Vokietijos ir Ispanijos arba vairuojantį nuomotą automobilį Vokietijos autobanuose.

Antrąjį sezoną NBA šiek tiek konkretėja M.Pociaus funkcijos. Lietuvio darbų sąraše atsiranda vis daugiau skauto užduočių, tad „Nuggets“ nusprendė išsiųsti Martyną savaitei pasistažuoti į Europą.

NBA klubai savo skautus į kitus žemynus siunčia profilaktiškai. Kad neprarastų vietos krepšinio pojūčio.

Pavyzdžiui, Europoje didžiąją sezono dalį dirbantys skautai maždaug mėnesį vieši Amerikoje, kur stebi NCAA ir NBA rungtynes. Tam, kad pajustų NCAA, Europos ir NBA krepšinio skirtumus. Tam, kad įsivertintų, ko reikia iki to svarbiausio laiptelio stipriausios krepšinio lygos pasaulyje link.

„Ši kelionė jau brendo, – 24sek sakė M.Pocius. – Artūras norėjo išsiųsti mane padirbėti su Rafaliu, kad susipažinčiau, kaip tas skautinimas vyksta Europoje. Taip pat užmegzti naujų ryšių, pamatyti potencialių laisvųjų agentų kitai vasarai.“

Kelionė pavyko.

Viešnagės Europoje pradžioje Martynui pagelbėjo šiame žemyne dirbantis „Nuggets“ tarptautinis skautas Rafalis Jucas.

„Ėjau iš paskos. Jis man buvo kaip gidas“, – šypsosi M.Pocius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Martynas Pocius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Martynas Pocius

Tačiau antroje savaitės pusėje Martynas jau pats sėkmingai tvarkėsi su užduotimis.

M.Pocius pamatė daugelį žaidėjų, kuriuos ir planavo įsivertinti.

Kas antrose rungtynėse jis sutikdavo dar bent 6-8 NBA komandų skautus. Nuo konkurentų nepasislėpsi – klubai dažniausiai susodina visus skautus vienoje vietoje.

Bet M.Pociui tai buvo gera proga susipažinti su tarptautiniais kitų NBA ekipų žvalgais, kuriuos galbūt rečiau mato Amerikoje.

Jie kadaise patys vertino M.Pociaus galimybes rungtyniauti stipriausioje krepšinio lygoje. Gynėjas NBA vartų taip ir nepravėrė, bet visada buvo po padidinamuoju stiklu.

„Labai keista, kad daug tų NBA skautų mane pažinojo ir žinojo – dar kai žaidžiau, jie mane skautino. Tik aš vienintelis jų nepažinojau, – pasakojo M.Pocius. – Kita vertus, nors žinojo, kas aš toks, jie dar nežinojo, jog dirbu NBA.

Šios kelionės tikslas buvo naujų kontaktų užmezgimas ir žaidėjų įvertinimas.

Kartais pamatai dalykų, kurių nesitikėjai pamatyti. Gal labai gerai galvojai apie vienus ar kitus žaidėjus, tačiau tada supranti, kad jie geri žaidėjai, tačiau gal labiau Europai – NBA gali nepritapti.“

Europos krepšinis keičiasi – greitėja ir rezultatyvėja, bet 2017-ųjų vasarą oficialiai apie karjeros pabaigą paskelbęs M.Pocius to nespėjo įvertinti.

„Nežiūrėjau krepšinio tam, kad juo mėgaučiuos. Visas dėmesys buvo atskirų žaidėjų įgūdžiams. To paties krepšinio grožio ir nereikia – nesvarbu, ar kažkas laimi paskutiniu metimu, ar 30 taškų skirtumu. Skauto užduotys visai kitokios“, – tikino M.Pocius.

Tiesa, jam paliko įspūdį neįprasta patirtis.

32 metų vilnietis lankėsi Madrido „Real“ rungtynėse. M.Pocius atstovavo šiam klubui 2011-2013 metais.

„Man tai buvo pirmas kartas, kai būdamas kitoje žaidimo pusėje stebėjau rungtynes Madride. Tai buvo keistas jausmas, bet tuo pačiu tikrai smagus“, – šypsosi M.Pocius.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Martynas Pocius 2013 m.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Martynas Pocius 2013 m.

Per tą savaitės trukmės komandiruotę M.Pocius sutiko daugybę draugų ir buvusių bendražygių.

„Milijoną, – juokiasi buvęs krepšininkas. – Kai esi žaidęs rinktinėje, skirtinguose Europos klubuose, tai prisikaupia daug komandžiokų.

Kur bebuvau, vis kažką pažinojau – ar tai trenerį, ar žaidėją, ar vadovą. Tada supranti, kad per karjerą užmezgiau daugybę ryšių ir buvo labai naudinga pakeliavus juos atnaujinti.“

Šie ryšiai jam labai pravers vertinant NBA potencialo turinčius krepšininkus.

M.Pocius yra atstovavęs prestižiniam Djuko universitetui, žaidęs prieš JAV rinktinę olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionate, ragavęs aukščiausio lygio Eurolygos krepšinio Madride.

Metus padirbėjus „Nuggets“ būstinėje, jam dabar gan aiškiai matyti, kokia yra ta riba tarp Europos ir NBA.

„Jei pernai tą būčiau daręs, gal būtų sunkiau. Bet kai metus pabuvau Amerikoje ir mačiau 100 NBA rungtynių, daug NCAA krepšinio, koks universiteto žaidėjų lygis ir kaip universiteto krepšininkai vėliau persitransformuoja NBA, tai jau žymiai paprasčiau, – 24sek tikino M.Pocius. – Jau po truputį pradeda dėliotis orientyras, kuris žaidėjas tikrai galėtų duoti naudos mūsų komandai, kuris gali būti geras 14-as žaidėjas, o kuris gal tiktų tik vasaros lygai.

Europoje yra labai daug gerų žaidėjų, bet tie žaidėjai gal vienai komandai tiktų, o mūsų komandai gal netiktų.“

Galbūt dabar dažniau sutiksime Martyną Europos krepšinio arenose.

„Viskas normaliai – vis dar daugiausiai dirbu ofise Denveryje. Tik gal kažkiek prisidėjo daugiau skautingo, – pasakojo M.Pocius. – Kažkiek daugiau orientuojuosi į Europą. Nesakyčiau, kad mano funkcijos klube keičiasi. Gal labiau jos natūraliai formuojasi konkretesnėmis kryptimis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek