2018 03 31

Įtemptų kovų vakaras NBA: du pratęsimai ir gimtajame mieste herojumi tapęs „Rockets“ veteranas

Geraldas Greenas yra žaidęs aštuoniuose skirtinguose NBA klubuose ir kelis metus praleido Europoje, tačiau dabar atstovauja gimtajam miestui ir tapo tikru Hjustono herojumi, kai paskutinės sekundės tritaškiu išplėšė „Rockets“ (62-14) pergalę prieš besisvečiavusią „Phoenix Suns“ (19-58) ekipą.
Geraldas Greenas
Geraldas Greenas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

„Rockets“ laimėjo rungtynes 104:103 (22:25, 18:32, 35:29, 29:17).

„Tai, kad esu kilęs iš čia, padidina visą smagumą. Ne kasdien gauni šansą tai padaryti savo mamos ir tėčio akivaizdoje. Man tai išties ypatinga akimirka“, – sakė 32-ejų G.Greenas, prie „Rockets“ prisijungęs tik gruodžio mėnesį.

„Rockets“ laimėjo 11-ą kartą iš eilės, o „Suns“ ekipai pralaimėjimų seriją pratęsė iki 14-ikos. „Suns“ septintą mačą iš eilės žaidė be traumuoto lyderio Devino Bookerio.

„Suns“ buvo labai arti pergalės, kai likus 1,4 sek. Joshas Jacksonas išvedė svečius į priekį. Vis dėlto likusio laiko šeimininkams užteko.

Iš viso G.Greenas pataikė 4 tritaškius iš 11-ikos ir surinko 15 taškų. Jamesas Hardenas pelnė 28 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų.

„Suns“ gretose išsiskyrė 27 taškus surinkęs J.Jacksonas ir 23 taškus pelnęs Troy'us Danielsas (7/12 trit.).

Vieno taško skirtumu penktadienį baigėsi dar du mačai, o „Milwaukee Bucks“ (41-35) svečiuose „Los Angeles Lakers“ (33-42) ekipą palaužė po pratęsimo ir laimėjo dviem taškais – 124:122 (39:34, 29:23, 29:26, 15:29, 12:10).

„Bucks“ į priekį vedė Erico Bledsoe (39 tšk.), Khriso Middletono (28 tšk.) ir Giannio Antetokounmpo (27 tšk., 16 atk. kam.) trijulė, kartu pelniusi net 76 proc. visų komandos taškų (94 iš 124).

„Lakers“ ekipai 27 taškus pelnė Kyle'as Kuzma, 20 – Brookas Lopezas.

„Lakers“ aukštaūgis Julius Randle'as likus 1,5 min. iki ketvirto kėlinio pabaigos išlygino rezultatą ir per likusį laiką nė viena komanda nepelnė nė taško. Pratęsimą „Bucks“ pradėjo spurtu 9:0 ir visąlaik išliko priekyje, nors likus 49 sek. to paties J.Randle'o baudos metimai skirtumą buvo sumažinę iki minimumo (121:120).

Vis dėlto kitos atakos metu Tyleris Zelleris išrašė J.Randle'ui bloką, pergalę galėjęs išplėšti K.Kuzmos tritaškis likus 2,8 sek. nebuvo tikslus.

Pratęsimo prireikė ir Oklahomoje, kur „Denver Nuggets“ (41-35) rezultatu 126:125 (27:28, 35:30, 30:21, 22:35, 12:11) palaužė „Oklahoma City Thunder“ (44-33).

„Thunder“ lyderis Russellas Westbrookas pelnė 33 taškus, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 9 kamuolius, bet ketvirto kėlinio pabaigoje prametė tritaškį, galėjusi nulemti šeimininkų pergalę.

Oklahomos ekipai tai ketvirtasis pralaimėjimas per pastarąsias penkerias rungtynes, ir visas šias nesėkmes „Thunder“ patyrė ne didesniais nei 4 taškų skirtumais.

„Nuggets“ į priekį vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Paulas Millsapas, pelnęs 36 taškus. Nikola Jokičius surinko 23 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Thunder“ šiame mače pasiekė klubo pataikytų tritaškių rekordą (20/44), tačiau pataikė tik 56 proc. baudos metimų (15/27).

Vieno taško pergalę nuskynė ir „Minnesota Timberwolves“ (44-33) klubas, išvykoje 93:92 (16:20, 28:26, 23:18, 26:28) nugalėjęs „Dallas Mavericks“ (23-53).

„Vilkų“ pergalę likus 9,9 sek. įtvirtino Jamalas Crawfordas, dvitaškiu padidenęs persvarą iki keturių taškų. Tad Yogi Ferrello paskutinis tolimas šūvis reikšmės neturėjo.

J.Crawfordas iš viso pelnė 24 taškus, Karlas-Anthony Townsas pelnė 21 tašką ir atkovojo 20 kamuolių. „Mavericks“ ekipai Harrisonas Barnesas pelnė 19 taškų.