2020 03 01

J.Tatumas įrašė savo pavardę tarp klubo legendų, bet R.Westbrooką pamiršę „Celtics“ suklupo

Geriausią trumpos NBA karjeros mėnesį užbaigęs Jaysonas Tatumas įsirašė į negausų „Boston Celtics“ (41-18) žaidėjų, per kalendorinį mėnesį turėjusių bent 30 taškų vidurkį, sąrašą. Vis dėlto dar vienas solidus po kelių dienų 22-ąjį gimtadienį švęsiančio puolėjo pasirodymas pergalės „keltams“ neatnešė – jie namuose po pratęsimo 110:111 (28:19, 28:26, 22:36, 26:23, 6:7) krito prieš „Houston Rockets“ (39-20) su Russellu Westbrooku priešakyje.

Trečią sezoną NBA lygoje leidžiantis J.Tatumas šiose rungtynėse pelnė 32 taškus, o iš viso per vasarį vidutiniškai rinko po 30,6 taško.

Taip „Celtics“ lyderis prisijungė prie elitinės kompanijos, „Celtics“ klubo istorijoje fiksavusios tokius skaičius kalendorinio mėnesio metu – anksčiau tą sugebėjo padaryti tik Larry Birdas (6 kartus), Isaiah Thomasas (3), Paulas Pierce'as (2) ir Johnas Havlicekas (1).

Tiesa, pergalingai sėkmingo vasario, per kurį „Celtics“ iškovojo 10 pergalių ir patyrė tik 3 pralaimėjimus, J.Tatumui ir kompanijai nepavyko.

Namuose žaidę Bostono krepšininkai po dviejų kėlinių turėjo dviženklį pranašumą (56:45), bet ketvirtojo ketvirčio pabaigoje situaciją jau kontroliavo „Rockets“.

Prasidedant paskutinei minutei svečiai turėjo 6 taškų persvarą (101:95), o ją dar galėjo padidinti tritaškį metęs Jamesas Hardenas.

Visgi amerikietis prametė, o „Celtics“ pakilo į lemiamą šturmą.

J.Tatumas pataikė baudos metimą, o Marcusas Smartas pridėjo dvitaškį ir tritaškį, nukirpdamas „raketų“ pranašumą iki minimumo – 101:102.

R.Westbrookas sumetė baudų metimus, o „Rockets“ likus žaisti 5,1 sek. taktiškai prasižengė prieš J.Tatumą. Šis prametė pirmąjį baudos metimą, o antrojo dėl laiko trūkumo nusprendė nepataikyti tyčia.

Toks sprendimas pasiteisino – kamuolys atsidūrė Jayleno Browno rankose, o šis mesdamas iš toli neklydo ir išplėšė pratęsimą.

Papildomo laiko metu intriga neišgaravo. J.Hardenas likus žaisti 24,3 sek. sumetė baudų metimus ir išvedė svečius į priekį (111:110), o „Celtics“ vėl patikėjo lemiamą ataką J.Brownui.

Visgi šįkart puolėjo metimas buvo netikslus, o kamuolį dar atsikovojęs Danielis Theisas lemiamo metimo išmesti nespėjo ir „Rockets“ triumfavo.

„Celtics“ pavyko pristabdyti kur kas žemiau savo vidurkio su 21 tašku likusį J.Hardeną, kuris pataikė vos 4 tritaškius iš 17, bet aikštėje siautėjo R.Westbrookas.

Po Naujųjų metų puikią formą demonstruojantis ir po daugiau nei 32 taškus renkantis gynėjas šįsyk pelnė 41 tašką (15/25 dvit., 1/2 trit., 8/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir išdalino 5 rezultatyvius perdavimus, o „Celtics“ žaidėjai po rungtynių pripažino „pamiršę“ apie šį įžaidėją.

„Labai daug dėmesio skyrėme Jamesui Hardenui, tad pamiršome, jog aikštėje yra ir kitas MVP, – sakė J.Brownas. – Westbrookas jau rungtynių pradžioje pranešė apie save ir dominavo šiose rungtynėse.“

Nors J.Hardenui statistiškai Bostone sekėsi ne per geriausiai, jam šios rungtynės įsimins ne tik dėl pergalės.

Keturis tritaškius pataikęs „Rockets“ lyderis visų laikų daugiausiai tritaškių pataikiusių žaidėjų sąraše aplenkė Vince'ą Carterį ir Jasoną Terry bei šoktelėjo į pirmąjį penketuką.

2283 tritaškius jau pataikęs J.Hardenas atsilieka tik nuo Ray Alleno (2973), Reggie Millerio (2560), Stepheno Curry (2492) ir Kyle'o Korverio (2428).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 32 (5/15 dvit., 4/12 trit., 10/14 baud., 13 atk. kam.), Marcusas Smartas 26 (5/15 trit., 7 rez. perd.), Jaylenas Brownas 22 (9/23 metimai), Gordonas Haywardas 18 (8/16 metimai), Danielis Theisas 8 (15 atk. kam.).

„Rockets“: Russellas Westbrookas 41 (15/25 dvit., 8 atk. kam.), Jamesas Hardenas 21 (4/17 trit., 8 rez. perd.), Robertas Covingtonas 16 (4/10 trit., 16 atk. kam.), P.J.Tuckeris (13 atk. kam.), ir Danuelis House'as po 9.