2018 03 22 /07:24

J.Valančiūnas atakavo fantastiškai, bet jį ir „Raptors“ nustelbė L.Jameso pasiekimas

Jonas Valančiūnas sužaidė dar vieną gerą ir rezultatyvų mačą, bet „Toronto Raptors“ svečiuose 129:132 (38:42, 41:22, 20:34, 30:34) turėjo pripažinti NBA vicečempiono „Cleveland Cavaliers“ (42-29) pranašumą.
LeBronas Jamesas ir Jonas Valančiūnas
LeBronas Jamesas ir Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Solidžiai ir vėl žaidė J.Valančiūnas, kuris džiugino Dwane'ą Casey taikliais metimais, bet šiek tiek turėjo problemų gindamasis prie savojo krepšio ir stabdydamas mobilųjį „Cavs“ vidurio puolėją Keviną Love'ą.

Per 20 minučių lietuvis surinko 15 taškų (5/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/3 baudų), sugriebė 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išrašė varžovui vieną bloką, padarė klaidą ir sykį prasižengė.

Trečiojo kėlinio viduryje Kanados ekipa dar pirmavo dviženkle persvara, tačiau mačo pabaiga akivaizdžiai priklausė šeimininkams.

Artėjant rungtynių pabaigai, Klivlando ekipa pradėjo gintis kur kas kiečiau ir tai svečiams sudarė rimtų problemų.

„Cavs“ į priekį pradėjęs tempti LeBronas Jamesas ketvirtojo kėlinio viduryje galingu dėjimu rezultatą išlygino. Šis epizodas tarsi skelbė, kad pajutę kraują, šeimininkai pergalės jau neatiduos.

Taip ir atsitiko.

Šiose rungtynėse lygos „Karalius“ surinko 35 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 17 rezultatyvių perdavimų ir nė karto nesuklydo. Tai buvo pirmas kartas per penkiolika metų trunkančią karjerą, kai jis atlieka bent 14 perdavimų ir nepadaro nė vienos klaidos.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (7 atk. kam., 17 rez. perd.), Kevinas Love'as 23 (12 atk. kam.), George'as Hillas 22, Jeffas Greenas 15, Jose Manuelis Calderonas 14, J.R.Smithas 10.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 24 (7 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 21, Jakobas Poeltlas 17 (8 atk. kam.), Fredas VanVleetas 16, Jonas Valančiūnas 15, Delonas Wrightas 12.