2020 01 29

J.Valančiūnas kėlė galvos skausmą N.Jokičiui, o „grizliai“ parklupdė vienus lyderių

„Memphis Grizzlies“ (23-24) ir toliau tvirtina savo pozicijas pirmajame Vakarų konferencijos aštuonete. Tenesio valstijos ekipa namuose 104:96 (31:18, 32:32, 19:16, 22:30) nukovė vienus lygos lyderių „Denver Nuggets“ (32-15) ir pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Jonas Valančiūnas prie svarbios komandos pergalės prisidėjo per beveik 34 minutes pelnydamas 23 taškus (11/19 dvit., 1/3 baud.), atkovodamas 12 kamuolių, atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus, blokuodamas vieną metimą ir nė sykio nesuklysdamas. Tiesa, lietuvis beveik išnaudojo pražangų limitą – iš viso prasižengė penkis sykius.

Uteniškis šiose rungtynėse praktiškai nenusileido ryškiausiai „Nuggets“ klubo žvaigždei Nikolai Jokičiui, kurio sąskaitoje – 25 taškai (5/10 dvit., 3/6 trit., 6/6 baud.), 13 atkovotų kamuolių ir 5 išdalinti perdavimai, tačiau net 7 klaidos.

„Grizzlies“ šiose rungtynėse anksti susikrovė solidų pranašumą. Šeimininkai jau pirmąjį kėlinį laimėjo 31:18, o trečiajame jų persvara išaugo iki 19 taškų – 71:52.

„Nuggets“ intrigos atkurti taip ir nesugebėjo – skirtumas iki vienženklio sumažėjo tik paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę, bet tuomet svečiams iš Kolorado valstijos jau nebuvo likę pakankamai laiko.

10-tą kartą per 13 rungtynių sausį laimėję „grizliai“ vis tvirčiau jaučiasi 8-toje Vakarų konferencijos vietoje. Nuo artimiausių priešininkų, „San Antonio Spurs“, juos skiria jau trys laimėjimai.

Savo ruožtu „Nuggets“ po šios nesėkmės nukrito į ketvirtąją vietą Vakaruose, bet nuo antrosios juos skiria vos vienerios laimėtos rungtynės.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 24 (10/15 dvit.), Jonas Valančiūnas 23 (11/19 dvit., 12 atk. kam.), Ja Morantas 14 (7 rez. perd.), Brandonas Clarke'as 12, Jarenas Jacksonas 10 (2/8 trit.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 25 (13 atk. kam., 7 kld.), Jerami Grantas 21 (6/9 trit.), Gary Harrisas 10.