2021 02 26

J.Valančiūnas nesigailėjo bičiulio, o „grizliai“ – vienų iš NBA favoritų

„Memphis Grizzlies“ (14-14) su Jonu Valančiūnu pasiekė vieną įspūdingiausių šio sezono pergalių. „Grizliai“ namuose net 122:94 (24:27, 37:26, 28:22, 33:19) nušlavė „Los Angeles Clippers“ (23-11) krepšininkus.
Jonas Valančiūnas prieš Serge'ą Ibaką
Jonas Valančiūnas prieš Serge'ą Ibaką / „Scanpix“ nuotr.

Buvusį komandos draugą Serge'ą Ibaką prieš save išvydęs J.Valančiūnas jo nesigailėjo ir prie pergalės prisidėjo galingu dvigubu dubliu. Lietuvis per 25 minutes pelnė 16 taškų (5/12 dvit., 2/2 trit.), sugriebė 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir du kartus prasižengė.

„Grizzlies“ dideliais ir plačiais žingsniais ėmė bėgti po ilgosios pertraukos. Po dviejų kėlinių jų persvara siekė 8 taškus (61:53), o trečiajame jau buvo 17 taškų – 82:65.

Nors „Clippers“ dar buvo pavykę priartėti iki 9 taškų atstumo, „grizliai“ į visus klausimus atsakė ketvirtajame kėlinyje, kuriame spurtavo 30:9, susikrovė net 30 taškų pranašumą (122:92) ir įtikinamai laimėjo.

Memfio ekipos raktas į pergalę buvo gynyba, o ypač prieš „Clippers“ žvaigždes.

Daugiau nei 50 taškų per rungtynes vidutiniškai renkantys Kawhi Leonardas ir Paulas George'as šį kartą buvo apriboti iki 30 bendrų taškų. Jie kartu sudėjus pataikė tik 9 metimus iš 26.

Iš viso „Clippers“ įmetė tik 40,5 proc. metimų (34/84) ir padarė 14 klaidų.

Nepaisant nesėkmės, Los Andželo klubas išliko antras Vakarų konferencijoje. „Grizzlies“ yra devintoje vietoje.

„Grizzlies“: Tyusas Jonesas 20 (8/9 dvit.), Dillonas Brooksas 19, Ja Morantas (7 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas (15 atk. kam.) po 16, Kyle'as Andersonas 13 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Graysonas Allenas 10.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 17 (6/14 metimai, 7 rez. perd.), Paulas George'as (3/12 metimai, 7 atk. kam.) ir Serge'as Ibaka (3/4 trit., 7 atk. kam.) po 13, Reggie Jacksonas 12.