2021 04 13

J.Valančiūnas siautėja toliau: rekordais vėl pasižymėjusio lietuvio jėgą pajuto A.Karnišovo „buliai“

Jono Valančiūno įspūdinga atkarpa NBA arenose tęsiasi. Lietuvio vedamas „Memphis Grizzlies“ (27-25) toliau kabinasi į atkrintamąsias ir 101:90 (22:22, 26:25, 22:27, 31:16) namuose pranoko „Chicago Bulls“ (22-31) ekipą.

Lietuvis vėl užfiksavo keletą rekordų.

Uteniškis aikštėje praleido 34 minutes ir per jas pelnė 26 taškus (12/14 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, du kartus suklydo ir triskart prasižengė.

Lietuvis buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

Tai buvo penkioliktas J.Valančiūno dvigubas dublis iš eilės ir po šio mačo jis tapo absoliučiu „Grizzlies“ klubo rekordininku. Iki šiol 14 dvigubų dublių iš eilės 2011-aisiais buvo fiksavęs ir Zachas Randolphas.

Iš viso lietuviui tai jau 39-asis sezono dvigubas dublis ir tai yra geriausias rezultatas J.Valančiūno karjeroje.

Rungtynės „FedExForum“ priminė linksmuosius kalnelius. Mačą geriau pradėjo šeimininkai, bet dar iki pertraukos „Bulls“ sugebėjo perimti iniciatyvą ir antrajame kėlinyje turėjo rekordinę devynių taškų persvarą.

Nežymų pranašumą „Bulls“ išlaikė ir po pertraukos, tačiau ketvirtojo kėlinio viduryje „Grizzlies“ pavijo priešininkus (83:83) ir atgal jau nesižvalgė.

Tenesio komanda pagaliau nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą ir Vakarų konferencijoje užima aštuntą vietą.

Artūro Karnišovo vadovaujami „Bulls“ krepšininkai Rytuose užima dešimtą vietą ir pralaimėjo tris pastaruosius mačus.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 26 (14 atk. kam., 3 blok.), Dillonas Brooksas 17, Graysonas Allenas 14, Ja Morantas 13 (10 rez. perd., 5 kld.).

„Bulls“: Zachas LaVine'as 21 (9 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 20, Danielis Theisas 18, Nikola Vučevičius 17 (10 atk. kam., 5 per. kam.).