2020 01 25

J.Valančiūnas strigo puolime, bet „Grizzlies“ Detroite surado pergalės raktą

Jonas Valančiūnas ir „Memphis Grizzlies“ (21-24) toliau kruta NBA atkrintamųjų grafiku. Memfio komanda savaitgalį pradėjo puikiomis nuotaikomis, 125:112 (35:23, 31:38, 26:24, 33:27) svečiuose įveikdama „Detroit Pistons“ ekipą (17-29).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvis šį mačą pradėjo starto penkete ir per 27 minutes pelnė 8 taškus (3/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/4 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė

Nors aikštės šeimininkams negalėjo padėti traumuoti vidurio puolėjai Andre Drummondas ir Blake'as Griffinas, lietuvio +/ – rodiklis buvo vienas prasčiausių Memfio komandoje (-16).

Visgi svečiai šiame mače nesunkiai atrado kitus taškų rinkėjus. Jarenas Jacksonas pelnė 29 taškus, nors 24 iš jų – pirmoje rungtynių pusėje.

Po dvikovos J.Jacksonui duodant interviu žurnalistams, pro šalį eidamas JV, nutraukė pokalbį ir linksmai pliaukštelėjo komandos draugui per krūtinę.

Antroje rungtynių dalyje iš jo lyderio estafetę perėmė Dillonas Brooksas (27 taškai) ir solidžiai žaidęs naujokas Ja Morantas – 16 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Pirmajame kėlinyje 14:0 spurtą surengę „Grizzlies“ pirmavo 15 taškų skirtumu, bet dar iki didžiosios pertraukos „Pistons“ sugebėjo oponentus pasivyti (45:45).

Ketvirto kėlinio pradžioje Detroito krepšininkai netgi pirmavo, tačiau lemiamą atkarpą geriau žaidė svečiai.

Ši pergalė „Grizzlies“ ir toliau leidžia išlikti kovoje dėl vietos atkrintamosiose. Šiuo metu Memfio krepšininkai Vakarų konferencijoje žygiuoja aštunti.

„Pistons“: Derrickas Rose'as 22 (8 rez. perd.), Christianas Woodas 20, Sviatoslavas Mychailiukas, Reggie Jacksonas (6 rez. perd.) ir Langstonas Galloway po 14, Thonas Makeris 11 (8 atk. kam.).

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas Jr. 29, Dillonas Brooksas 27, Ja Morantas 16, Brandonas Clarke'as 15 (11 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 14, Jonas Valančiūnas ir Solomonas Hillas po 8.