2022 10 26

J.Valančiūnas su „Pelicans“ patiesė siautėjusio L.Dončičiaus vedamą „Mavs“

Jonas Valančiūnas flirtavo su dvigubu dubliu, o jo atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (3-1) namuose 113:111 (40:31, 26:33, 21:25, 26:22) pranoko „Dallas Mavericks“ (1-2).
Jonas Valančiūnas ir Luka Dončičius
Jonas Valančiūnas ir Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

JV aikštėje praleido 22 minutes ir surinko 13 taškų (5/7 dvitaškių, 3/3 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Pelikanus“ į priekį tempė 22 taškus per 36 minutes įmetęs Trey Murphy.

O Teksaso komandos lyderis Luka Dončičius per 36 minutes surinko 37 taškus (14/17 dvitaškių, 2/13 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet to pergalei neužteko.

„Pelicans“ laimėjo nepaisant to, kad buvo priversta žaisti net be trijų starto penketo žaidėjų – Ziono Williamsono (sutrenktas klubas), Brandono Ingramo (smegenų sukrėtimas) ir Herberto Joneso (kelio trauma).

Rungtynių likimas sprendėsi paskutinėse sekundėse. Likus žaisti pusę minutės L.Dončičius sumažino skirtumą iki trijų taškų (109:112), o „Pelicans“ nesugebėjo užpulti ir svečiai gavo šansą.

L.Dončičius pataikė dar kartą, bet iki rungtynių pabaigos likus 4 sek. „Pelicans“ išlaikė trapų pranašumą.

Prie baudų metimų linijos stojęs Devonte Grahamas pataikė tik kartą (113:111), bet L.Dončičiaus paskutinis tritaškis tikslo nepasiekė.

„Pelicans“: Trey Murphy 22, Naji Marshallas 15, CJ McCollumas (11 rez. perd.) ir Devonte Grahamas – po 14, Jose Alvarado ir Jonas Valančiūnas – po 13, Dysonas Danielsas ir Larry Nance'as – po 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 37 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 24, Christianas Woodas 23.