2022 04 16 /08:25

J.Valančiūnas žais atkrintamosiose: „Pelicans“ išlipo iš duobės ir laimėjo mūšį dėl išlikimo

Jono Valančiūno ir „New Orleans Pelicans“ sezonas tęsiasi. Ankstų šeštadienio rytą lietuvio komanda dramatiškai laimėjo lemiamą akistatą dėl paskutinio bilieto į Vakarų konferencijos atkrintamąsias ir 105:101 (30:22, 26:24, 18:38, 31:17) svečiuose pranoko „Los Angeles Clippers“.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas per 25 minutes pelnė 8 taškus (3/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/4 baudų) ir atkovojo 9 kamuolius. „Centras“ taip pat kartą suklydo ir tris sykius prasižengė.

Likus 12,1 sek. lietuvis įkrovė iš viršaus ir pelnė paskutinius mačo taškus, įtvirtinęs svečių persvarą ir nepalikęs šansų šeimininkams.

Tai buvo jau ketvirtoji uteniškio pergalė įkrintamųjų kovose, o tiek daug laimėjimų jose nėra pasiekęs joks kitas NBA žaidėjas.

Pirmoje rungtynių pusėje „Pelicans“ užtikrintai pirmavo, bet iš karto po pertraukos krito į didžiulę duobę.

Antrą mačo pusę „Clippers“ pradėjo spurtu 20:2 ir įgijo dviženklį pranašumą.

Visgi ketvirtajame kėlinyje Naujojo Orleano ekipa sugebėjo reabilituotis ir sėkmingiau sužaidę mačo pabaigą išplėšė šešioliktą paskutinį bilietą į atkrintamąsias.

„Pelicans“ lyderis Brandonas Ingramas pelnė 30 taškų.

Be Paulo George`o žaidusioje „Clippers“ šį kartą išsiskyrė 27 taškus pelnęs Reggie Jacksonas.

Dabar Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje „Pelicans“ susitiks su geriausia lygos komanda „Phoenix Suns“.

Bus kovojama iki keturių pergalių. Serija startuos naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

„Clippers“: Reggie Jacksonas ir Marcusas Morrisas – po 27, Normanas Powellas 17, Robertas Covingtonas 14.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, CJ McCollumas 19, Larry Nance'as ir Trey Murphy – po 14, Jonas Valančiūnas 8.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas