Publikuota: 2018 sausio 15d. 19:51 , atnaujinta: 2018 sausio 15d. 22:55

„Raptors“ Filadelfijoje negelbėjo nei J.Valančiūno dėjimai, nei spurtas finiše

Jonas Valančiūnas
„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas

„Toronto Raptors“ ir Jonas Valančiūnas į pergalių kelią bandė sugrįžti pirmadienio vakarą, tačiau galiausiai privalėjo dar kartą iškelti baltą vėliavą. Po NBA čempionų „Golden State Warriors“ niukso Kanados klubas svečiuose krito ir prieš „Philadelphia 76ers“ – 111:117 (23:32, 26:27, 26:34, 34:27).

Šį sezoną abi komandos buvo susitikę jau tris kartus ir visus kartus stipresnė buvo „Raptors“.

Paskutinį kartą Filadelfijos ekipa pergalę prieš „Raptors“ buvo šventusi prieš metus, tačiau šį kartą viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Antrajame kėlinyje sulūžę „dinozaurai“ rungtynių pabaigoje surengė įspūdingą spurtą, tačiau jis neišgelbėjo.

Rungtynes Jonas Valančiūnas pradėjo labai aktyviai ir iš pirmų trijų rezultatyvių svečių atakų net dvi baigė dėjimais.

Kautis prieš agresyvų Joelį Embiidą nebuvo lengva, bet JV laikėsi neblogai tiek po savuoju krepšiu, tiek atakuodamas, o „Raptors“ išlaikė kelių taškų persvarą.

Sužaidus septynias minutes šešis taškus ir keturis atkovotus kamuolius savo sąskaitoje turėjęs „centras“ buvo pasodintas ant suolo.

Bet tuo metu šeimininkai jau buvo pradėję bėgti į priekį ir laimėjo pirmą ketvirtį 32:23.

Antrą šansą pasireikšti J.Valančiūnas gavo antrojo kėlinio viduryje, bet įsivažiuoti nebuvo lengva. Lietuvis puolime užsidirbo pražangą ir teisėjo šį sprendimą palydėjo ironišku šyptelėjimu.

Stabdyti savo tiesioginį oponentą J.Embiidą lietuviui darėsi vis sunkiau. Gavus trečią pražangą, Dwane'as Casey pasodino mūsiškį ant suolo, o po dviejų kėlinių Filadelfijos ekipa buvo priekyje 59:49.

Antrą rungtynių pusę „Raptors“ vėl pradėjo su JV, lietuvis pelnė aštuntą tašką, bet sustabdyti šeimininkų išpuolių visai nesisekė. Vienu metu „76ers“ pranašumas pasiekė 19 taškų atžymą.

Po trijų kėlinių Toronto ekipos deficitas milžiniškas – 75:93.

Bet paskutiniame ketvirtyje „Raptors“ pakilo iš pelenų. Kėlinį kanadiečiai pradėjo puikiu spurtu, o po DeMaro DeRozano pataikymo iš milžiniškos šeimininkų persvaros teliko vos taškas (102:101).

Tačiau lemiamas lūžis neįvyko. Tuomet Filadelfija atsakė penkiais taškais iš eilės, įkvėpė šviežio oro ir pergalės nebeišleido – 117:111.

J.Valančiūnas šiose rungtynėse žaidė 14 minučių ir surinko 8 taškus (4/5 dvitaškių), atkovojo penkis kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, padarė 2 klaidas ir surinko 3 pražangas.

„76ers“: Joelis Embiidas 34 (11 atk. kam.), T.J.McConnellis 18, J.J.Redickas 15, Benas Simmonsas 12, Robertas Covingtonas ir Dario Šaričius po 11.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 24, Delonas Wrightas 20, Kyle‘as Lowry 13, Pascalis Siakamas 11, C.J.Milesas ir Serge'as Ibaka po 10.

Aktualu

Kauniečių šeimą išardė praeivio skambutis: atėmė vaikus dėl pliaukštelėjimo per ranką

Aktualu

15min studijoje – prezidentės posto sieksianti Aušra Maldeikienė

Aktualu

Lietuvos teisėjai apdovanojo prezidentę, o premjeras žadėjo jiems didesnius atlyginimus