Publikuota: 2016 vasario 20d. 06:20

Jonas Valančiūnas Čikagoje driokstelėjo rezultatyviausiomis rungtynėmis šį sezoną

Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis

Jonas Valančiūnas puolime vaikė pavargusį Pau Gasolį ir davė ispanui į kaulus. Tačiau „Toronto Raptors“ komandai „Chicago Bulls“ barjeras jau tampa prakeiksmu. Rezultatyviausios lietuvio rungtynės šį sezoną neatnešė pergalės Čikagoje 106:116 (35:24, 23:28, 23:37, 25:27).

NBA | „Chicago Bulls“ – „Toronto Raptors“ 116:106 | Valančiūnas 25+12

Tai buvo jau aštuntasis „Raptors“ pralaimėjimas „buliams“ iš eilės. Kanadiečiai pastarąjį kartą Čikagos klubą įveikė 2013-ųjų gruodžio 31-ąją.

J.Valančiūnas darė viską, kad ši serija nutrūktų. Vien per pirmąjį kėlinį jis pelnė 11 taškų, atkovojo 6 kamuolius, o „Raptors“ atitrūko 30:20.

Tačiau būtent kai dėl pražangų problemos „centras“ atsisėdo ant suolo, „Bulls“ prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė apčiuopiamą pranašumą 89:81. O pergalę šeimininkams Čikagoje įtvirtino rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs puolėjas Dougas McDermottas, įmetęs 30 taškų.

„Raptors“ tai buvo ideali proga pamokyti „Bulls“ – šie vertėsi be traumuotų svarbių žaidėjų Jimmy Butlerio, Nikola Mirotičiaus ir Joakimo Noah.

J.Valančiūnas per 33 minutes pelnė 25 taškus (9/14 dvit., 7/8 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Galingai startavusiam J.Valančiūnui po pertraukos stabdyti P.Gasolį darėsi vis sunkiau. Ispanas keletą kartų išmaudė mūsiškį, o per 32 minutes vos nepasiekė trigubo dublio – įmetė 18 taškų (6/16 dvit.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Iš pradžių gerai gynėmės, bet po pertraukos nustojome tai daryti. Vieną kartą apsigindavome gerai, o kitą viskas griūdavo dėl varžovų prasiveržimų, pagalbos trūkumų. Pradėjome žingsniu vėluoti. O „Bulls“ pagavo ritmą ir tada jau buvo sunku“, – po rungtynių kalbėjo J.Valančiūnas.

Beje, lygiai prieš metus iki NBA Visų žvaigždžių savaitgalio pertraukos „Raptors“ turėjo 36 pergales ir 17 pralaimėjimų, bet grįžę po atostogų pralaimėjo 9 iš 11 rungtynių, blankiai baigė reguliarųjį sezoną ir krito jau pirmajame NBA atkrintamųjų raunde.

„Raptors“ bandys daryti viską, kad toks scenarijus nebepasikartotų.

„Šie vyrukai, ypač tie, kurie komandoje buvo pernai, supranta, ką reikia padaryti. Žaidžiame ne šiaip dėl kažko. Šį kartą tikrai neleisime sėkmei mūsų užmigdyti. Mūsų dar laukia ilgas kelias“, – ryžtingai nusiteikęs „Raptors“ lyderis DeMaras DeRozanas.

„Bulls“ (28-26): Dougas McDermottas 30, Derrickas Rose'as 26, Pau Gasolis 18 (11 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Raptors“ (35-18): Kyle'as Lowry 27 (8 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 22, Patrickas Pattersonas 12, Cory Josephas 11.

Interviu Aktualu

Rašytojas O.Bojčenko: „Ukrainos intelektualai turi įtikinti, kad Europos idėja – geresnė nei rusiškoji“

Aktualu

Apie 140 gaisrų per metus: Kaune pleška konteineriai, nuostoliai siekia 300 tūkst. eurų

Aktualu

Paulius Gritėnas: Kaip mes selfinomės su popiežiumi

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Aktualu

Trumpa Estijos Romos katalikų bažnyčios istorija

Aktualu

Įdomiausi I.Šimonytės pasisakymai: apie „žolę“, eurą, Šveiką, A.Kubilių ir gyvenimo prasmę

Kultūra

Birutė Mar: „Kalėdų šventei nedaugelis vyrų žmonas moko šokti tarantelą, bet kažkas išliko nepasikeitę“

Pasaulis kišenėje

Fotoreportažas: kelionė į radioaktyvųjį Černobylį

Gyvenimas

Greta norimos figūros pasiekė per 45 dienas: svėriau maistą ir skaičiavau kalorijas

Sportas

„Skrieja kamuolys“: A lyga, PSG Europoje, išvarytas Ronaldo ir lygiosios „Camp Nou“

Aktualu

Sujudimas Vašingtone: JAV generalinio prokuroro pavaduotojas R.Rosensteinas tikriausiai bus atleistas

Ž.Obradovičius apie krepšinio karą: „Jei neišleidžia NBA, neišleis ir Eurolyga“

Ramūnas Rudokas su perpus jaunesne žmona Justina Rudoke sulaukė šeimos pagausėjimo

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Verslas

Vyriausybės kancleris: centriniuose LEU rūmuose galėtų įsikurti Vilniaus kolegija

Aktualu

Suimtas kūdikį sužalojęs kaunietis: paaiškėjo, kad 9 kartus teistas tėvas mažylį dar ir spardė

Aktualu

I.Šimonytės prezidentiniai iššūkiai: V.Ušacką nurungs, bet prieš „valstiečių“ favoritą sukluptų?

Aktualu

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

24sek

„Raptors“ veteranu tapęs J.Valančiūnas žada spardyti užpakalius varžovams

Užsienyje sužibėjęs lietuvių režisierės filmas „Kvėpavimas į marmurą“ pristatytas svečiams Vilniuje

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

15min recenzija Kultūra

Šlovinant Koršunovo genijų: spektaklis „Rusiškas romanas“