2017 11 08

Jonas Valančiūnas pritildė skeptikus ir pataikė istorinį tritaškį

Jonas Valančiūnas sudrebino „Air Canada Centre“ areną ir triumfuodamas iškėlė ranką į viršų. Aukštai viršuje jis glaudė nykštį su rodomuoju pirštu ir rodė ženklą, kurį per savo šešerių metų karjerą NBA demonstravo tik kartą. Tritaškis. Tai tebuvo pirmasis „Toronto Raptors“ – „Chicago Bulls“ rungtynių kėlinys, tačiau istorinis momentas Jonui. Toronte centras tolimo metimo dar nebuvo pataikęs. Bet tai buvo daugiau nei J.Valančiūno tritaškio vakaras.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Stopkadras

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Bulls“ 119:114.
  • J.Valančiūnas pelnė 21 tašką ir atkovojo 10 kamuolių.
  • Lietuvis pataikė tritaškį – antrą savo karjeroje ir pirmą Toronte.
  • Tai antras J.Valančiūno dvigubas dublis šį sezoną.

J.Valančiūnas buvo antras iš rezultatyviausių, o „Toronto Raptors“ komanda pranoko „Chicago Bulls“ krepšininkus 119:114 (29:26, 36:19, 33:36, 21:33).

Jau pirmoje rungtynių pusėje J.Valančiūnas demonstravo galingą žaidimą. Prieš pat pertrauką jis jau buvo arti dvigubo dublio – buvo surinkęs 16 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Susitikimą lietuvis baigė su 21 tašku per 24 minutes (5/6 dvit., 1/1 trit., 8/10 baud.), atkovojo 10 kamuolių, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Tai tebuvo antrasis J.Valančiūno dvigubas dublis šį sezoną. Pirmąjį jis buvo pasiekęs pirmosiose sezono rungtynėse su ta pačia „Bulls“ komanda. Beje, tik prieš Čikagos ekipą iki tol JV buvo pelnęs ir dviženklį taškų skaičių.

J.Valančiūnas pataikė antrąjį tritaškį savo karjeroje per 6 bandymus. Pirmąjį 25-erių krepšininkas buvo pataikęs paskutinėse 2016–2017 m. reguliariojo sezono rungtynėse Klivlande. Torontas JV metančio iš toli dar nebuvo matęs.

„Kodėl dabar niekas nekaltina Valančiūno?“ – klausė Toronto žurnalistai, užstoję vidurio puolėją po praėjusių nesėkmingų rungtynių.

J.Valančiūno pakylėti „Raptors“ atrodė puikiai ir turėjo pasiekti lengvą pergalę. Po dviejų kėlinių lietuvio klubas buvo priekyje 65:45. Tačiau antroje rungtynių dalyje „Bulls“ pavijo šeimininkus ir sukūrė intrigą.

Paskutinę minutę komandas skyrė vos 3 taškai (117:114). Vis dėlto „Raptors“ atlaikė šturmą ir išsaugojo tašką.

Rezultatyviau už J.Valančiūną žaidė 24 taškus surinkęs DeMaras DeRozanas.

Kitoje aikštės pusėje rezultatyviausiai rungtyniavo aukštaūgiai Bobby Portisas ir Robinas Lopezas, pelnę atitinkamai 21 ir 20 taškų.

B.Portisas sugrįžo į rikiuotę po 8 rungtynių diskvalifikacijos, kai konflikto metu treniruotėje sulaužė komandos draugui Nikola Mirotičiui nosį.

„Raptors“: D.DeRozanas 24, J.Valančiūnas 21 (10 atk. kam.), K.Lowry 17, S.Ibaka 16.

„Bulls“: B.Portisas 21, R.Lopezas 20, J.Holiday 15, D.Valentine'as 14, L.Markkanenas 12.