2018 04 23

Jonas Valančiūnas sugėrė skaudų dėjimą – įtampa serijoje kaista

Jonas Valančiūnas sugėrė skaudų Johno Wallo susidūrimą prie lanko, o visa „Toronto Raptors“ komanda – jau antrą kirtį NBA atkrintamosiose varžybose.
Johnas Wallas ir Jonas Valančiūnas
Johnas Wallas ir Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

J.Wallo nesustabdė nei J.Valančiūnas, nei bet kuris kitas „Raptors“ narys, o lietuvio komanda 98:106 nusileido JAV sostinėje. Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijos iki 4 pergalių rezultatas – 2:2.

„Tai mano miestas!“ – nusikeikęs dar pirmajame kėlinyje šūkavo „Wizards“ lyderis, kai galingai sugrūdo kamuolį per J.Valančiūną.

J.Wallas pateisino savo žodžius pelnydamas 27 taškus ir atlikdamas 14 rezultatyvių perdavimų. Gynėjas pelnė 10 iš 14 paskutiniųjų komandos taškų.

Jis tempė Vašingtono klubą į priekį kritiniu metu, kai likus penkioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos šeštąją pražangą užsidirbo kitas „Wizards“ snaiperis Bradley Bealas.

Rezultatas buvo lygus 92:92.

Tada J.Wallas pelnė dvitaškį su pražanga, pridėjo dar du taškus, asistavo Markieffui Morrisui ir galiausiai nusitempė visą „Wizards“ ekipą į pergalę.

Nuaidėjus finalinei sirenai amerikietis iškėlė abi rankas į viršų, rodydamas po 2 pirštus. Namų komanda šioje serijoje dar nepatyrė pralaimėjimo. Serija sugrįžta į Torontą, trečiadienį „Raptors“ su „Wizards“ kausis penktajame mūšyje.

Viskas galėjo būti žymiai paprasčiau, nes po dviejų kėlinių „Raptors“ pirmavo 51:40.

Tačiau fantastiškas 40-ies taškų „Wizards“ trečiasis kėlinys leido panaikinti 14 taškų skirtumą ir sugrįžti į rungtynes.

„Wizards“ namuose laimėjo 8-ąsias atkrintamųjų varžybų rungtynes iš eilės. Tik „Golden State Warriors“ šiuo metu turi geresnę aktyvią atkarpą (11:0).

Jonas Valančiūnas žaidė nedaug – 15 minučių, per kurias pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ įmetė 5 taškais mažiau nei „Wizards“.

Šešiais netaikliais metimais iš eilės startavęs DeMaras DeRozanas surinko 35 taškus (10/29 met.), Kyle'as Lowry pridėjo 19.

Už J.Wallą rezultatyviau Vašingtone žaidė tik Bradley Bealas, surinkęs 31 tašką.

„Raptors“: D.DeRozanas 35, K.Lowry 19, J.Valančiūnas 11, J.Poeltlas 10.

„Wizards“: B.Bealas 31, J.Wallas 27 (14 perd.), O.Porteris ir M.Gortatas po 12.