2016 04 19

Jonas Valančiūnas sužaidė geriausius du kėlinius savo karjeroje – rekordas atnešė pergalę

Dinozauriškas Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ atsitiesė. Antrosiose NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse „Raptors“ namuose 98:87 (27:16, 26:32, 21:18, 24:21) palaužė „Indiana Pacers“ krepšininkus ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1. J.Valančiūnas sužaidė geriausią pirmąją mačo pusę savo karjeroje.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA atkrintamosios | „Toronto Raptors“ – „Indiana Pacers“ 98:87 | Valančiūnas 23+15 | Serija 1-1

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo 98:87 ir išlygino serijos iki 4 pergalių rezultatą 1-1
  • J.Valančiūnas pelnė 23 taškus ir atkovojo 15 kamuolių
  • Po dviejų kėlinių JV sąskaitoje buvo 19 tšk. ir 10 atk. kam
  • Lietuvis pagerino rezultatyvumo rekordą atkrintamosiose
  • „Raptors“ atkrintamosiose laimėjo pirmą kartą per dvejus metus

Pirmojoje rungtynių dalyje J.Valančiūnas buvo įspūdingas. Per du kėlinius jis pelnė net 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, taip pagerindamas savo rezultatyvumo rekordą atkrintamosiose varžybose (buvo 17 tšk.).

Toronto apžvalgininkai konstatavo – tokio gero J.Valančiūno žaidimo tiek puolime, tiek gynyboje jie dar nebuvo matę.

Galingas lietuvio pasirodymas dar antrojo kėlinio pradžioje leido „Raptors“ atsiplėšti net 40:22. Tiesa, prieš pat pertrauką „Pacers“ sukarpė šeimininkų pranašumą iki 48:53.

Po pertraukos Jonas nebebuvo toks aktyvus, bet ant jo sudėtų pamatų pergalę statėsi komandos draugai.

J.Valančiūnas iš viso per 31 minutę pelnė 23 taškus (10/18 dvit., 4/4 baud.), sugriebė 15 atšokusių kamuolių, perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

213 cm ūgio „centras“ tapo tik trečiuoju žaidėju „Raptors“ istorijoje, kuriam atkrintamosiose varžybose pavyko pelnyti bent 21 tašką ir atkovoti 12 kamuolių. Anksčiau tokį rezultatą po du kartus fiksavo tik Chrisas Boshas ir Antonio Davisas.

D.Casey: „Jonas suaugo ir patobulėjo. Aš juo didžiuojuosi“.

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias „Raptors“ žaidėjas ir tempė komandą į priekį tada, kai jai to labiausiai reikėjo. Toronto ekipos puolimo lyderiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas vėl surengė netaiklių metimų fiestą – pataikė tik 9 metimus iš 31 (29 proc.).

K.Lowry pabandė nešti komandai naudą pirmajame kėlinyje atlikdamas net 5 rezultatyvius perdavimus ir daugumą jų išdalindamas J.Valančiūnui. Tuo tarpu D.DeRozaną visą ketvirtąjį kėlinį treneris Dwane'as Casey pralaikė ant suolo.

Šia pergale „Raptors“ nutraukė septynių iš eilės pralaimėjimų atkrintamosiose varžybose seriją. Pastarąjį kartą „Raptors“ atkrintamosiose buvo laimėję 2014-ųjų balandžio 30-ąją.

Pirmąsias serijos rungtynes Toronte „Raptors“ pralaimėjo 90:100. Tada pražangų apribotas J.Valančiūnas pelnė 12 taškų ir atkovojo 19 kamuolių.

Serija keliasi į Indianą. Trečiasis mačas vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku.

Pastarąjį kartą „Raptors“ į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą pateko tik 2001-aisiais.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 23 (15 atk. kam.), Kyle'as Lowry 18 (4/13 met.), Cory Josephas 16, Patrickas Pattersonas 14, DeMaras DeRozanas 10 (5/18 met.).

„Pacers“: Paulas George'as 28, Monta Ellisas 15, Mylesas Turneris 8.