2015 11 12

Jonas Valančiūnas turėjo rimtų problemų, tačiau „Raptors“ nutraukė nesėkmių seriją

Jonas Valančiūnas turėjo rimtų problemų gynyboje prieš devyniolikmetį „centrą“, tačiau tai nesutrukdė „Toronto Raptors“ nutraukti trijų nesėkmių serijos. „Raptors“ išvykoje 119:103 (29:34, 34:23, 33:20, 23:26) nugalėjo prasčiausią NBA komandą „Philadelphia 76ers“.
Jahlilas Okaforas ir Jonas Valančiūnas
Jahlilas Okaforas ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

J.Valančiūnas per 23 minutes įmetė 11 taškų (4/8 dvit., 3/4 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir prasižengė 2 kartus.

Tiesa, jį užgožė jaunasis Jahlilas Okaforas.

Per dvi dienas J.Valančiūnas testavo bene geriausius NBA naujokus. Praėjusią naktį – ketvirtąjį NBA šaukimą Kristapą Porzingį, šį kartą – trečiąjį J.Okaforą.

Šiąnakt 23 metų lietuvis turėjo didelių problemų. J.Okaforas per 33 minutes surinko 26 taškus (13/22 dvit.), atkovojo 7 kamuolius ir blokavo 4 metimus.

Dar iki pertraukos J.Okaforas buvo surinkęs 16 taškų.

Jis daugiausia padėjo „76ers“ atsilaikyti pirmuosius du kėlinius, bet „Raptors“ atitrūko iškart po pertraukos, kai trečiojo kėlinio pradžioje susikrovė 19 taškų pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 96:77.

„Raptors”: Kyle'as Lowry 23 (8 rez. perd.), Luisas Scola 21 (10/15 met., 19 min.), Cory Josephas 15, DeMaras DeRozanas 14, J.Valančiūnas 11 (12 atk. kam.).

„76ers”: Jahlilas Okaforas 26, Hollisas Thompsonas 19, Isaiah Canaanas 18, Jerami Grantas 12 (10 atk. kam.).

Pragariška serija

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas ir Luisas Scola

„76ers“ tai jau 8-asis pralaimėjimas iš eilės šio sezono pradžioje ir 18-asis paeiliui, skaičiuojant nesėkmių ruožą nuo praėjusio sezono. Pastarąjį kartą Filadelfijos krepšininkai laimėjo kovo 27-ąją.

Pastarąjį kartą Filadelfijos krepšininkai laimėjo kovo 27-ąją.

Pralaimėjimams nematyti galo: „76ers” artimiausias trejas rungtynes žais su „Oklahoma City Thunder“, „San Antonio Spurs“ ir „Dallas Mavericks“.

„76ers“ treneris Brettas Brownas komandos vairą perėmė nuo 2013-ųjų, bet nuo to laiko Filadelfijos klubas pasiekė tik 37 pergales ir patyrė net 135 pralaimėjimus.

Beje, B.Brownas dar nė karto nebuvo nugalėjęs „Raptors“ komandos. Toronto ekipos pergalių serija prieš „76ers“ pratęsta iki devynių.

Bet tai nemažino trenerio pasitikėjimo prieš rungtynes: „Aš tikrai tikiu, kad sėkmingą vakarą galime nugalėti bet kurią NBA komandą“.

„76ers“ vertėsi be pagrindinio vidurio puolėjo Nerlenso Noelio.

„Raptors“ žaidė nepilna sudėtimi. Piršto traumą gydosi Terrence'as Rossas, kulno – DeMarre Carrollas.