2017 04 03

Jonas Valančiūnas vėl blykstelėjo trečiajame kėlinyje, „Raptors“ tęsia puikų žaidimą

Anksčiau galingai startuodavęs, dabar Jonas Valančiūnas pamėgo trečiąjį kėlinį. 213 cm ūgio lietuvis šiame blykstelėjo pelnydamas 8 iš 14 savo taškų, o „Toronto Raptors“ 113:105 namuose užtikrintai susitvarkė su „Philadelphia 76ers“.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „76ers“ 113:105.
  • „Raptors“ įveikė Filadelfijos klubą 9 kartą iš eilės.
  • „Raptors“ tai buvo 8 pergalė per 9 pastarąsias rungtynes.
  • J.Valančiūnas surinko 14 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

„Raptors“ tai buvo jau 8 pergalė per 9 pastarąsias rungtynes. Toks žaidimas leido įsitvirtinti trečioje Rytų konferencijos vietoje.

Nors žaidžia be traumuoto įžaidėjo Kyle'o Lowry, D.DeRozano vedami „Raptors“ laimėjo 15 iš 21 rungtynių.

Ir šįkart „Raptors“ užtikrintai nušuoliavo į pergalę. Iki pertraukos sukaupęs dviženklį pranašumą, ketvirtajame kėlinyje Dwane'as Casey leido pasižaisti „Raptors“ atsarginiams.

J.Valančiūnas iš šalies stebėjo, kaip šie išlaikė sukauptą persvarą – per 28 minutes lietuvis pelnė 14 taškų (7/9 dvit.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, po sykį suklydo ir prasižengė.

Jau firminiu tapusį trečiąjį kėlinį JV atidarė dviem dėjimais į krepšį iš eilės.

Jam būnant aikštėje „Raptors“ pelnė 12 taškų daugiau nei „76ers“ – tai antras geriausias rezultatas komandoje.

Bet šįkart labiau nei J.Valančiūno žaidimas trečiajame kėlinyje „Raptors“ žaidėjus stebino D.DeRozano rezultatyvūs perdavimai. Atlikęs 9, Toronto ekipos lyderis pakartojo asmeninį sezono rekordą.

Iki pertraukos D.DeRozanas atliko vos 4 metimus ir pelnė 17 taškų.

„Tai buvo didinga. Vienoje atakoje daviau jam kamuolį ir pasakiau, kad užbaigtų, bet jis jį perdavė man atgal. Paklausiau, kodėl jis taip padarė, o jis atsakė: „Mačiau, kad susitvarkysi.“ Kai girdi tokius žodžius iš geriausio savo žaidėjo, gauni pasitikėjimo savimi dozę“, – puolimo lyderį liaupsino 24 taškus pelnęs Serge'as Ibaka.

„Raptors“ iš viso atliko 25 rezultatyvius perdavimus – penktose rungtynėse iš eilės viršijo 20-ies ribą.

„Žinome, kad norint laimėti čempionų titulą, reikia gerai atlikti du dalykus: gintis ir dalytis kamuoliu“, – pridūrė S.Ibaka.

Pergalė prieš „76ers“ Toronto komandai buvo 9 iš eilės – pastarąjį kartą tarpusavio dvikovose Filadelfijos krepšininkai pergale džiaugėsi 2012-aisiais.

„76ers“ dėl traumų rungtynėse nepadėjo visas būrys žaidėjų: Joelis Embiidas, Jahlilas Okaforas, Robertas Covingtonas, Benas Simmonsas, Sergio Rodriguezas ir Jerrydas Baylessas.

Rezultatyvumu išsiskyrė 23 taškus įmetęs Timothe'is Luwawu-Cabarrotas.

„Raptors“: S.Ibaka 24, D.DeRozanas 17 (9 rez. perd.), J.Valančiūnas 14 (8 atk. kam.), J.Poeltlas 12, D.Carrollas 10.

„76ers“: T.Luwawu-Cabarrotas 23, D.Šaričius 16, N.Stauskas 14, G.Hendersonas 12, A.Poythressas 11.