2023 04 13

Jono Valančiūno sezonas – baigtas: „Pelicans“ krito žūtbūtinėje kovoje

Jonas Valančiūnas nekovos dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias. „New Orleans Pelicans“ namuose NBA įkrintamųjų rungtynėse 118:123 (29:32, 34:25, 24:39, 31:27) krito pieš „Oklahoma City Thunder“.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

112:112 – toks rezultatas degė švieslentėje, likus žaisti 1:20 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Naujajame Orleane. Brandonas Ingramas tuomet pataikė dvitaškį, o laikrodis ėmė skaičiuoti paskutinę pagrindinio mačo laiko minutę.

Jaylinas Williamsas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (113:114), o CJ McCollumas prametė dvitaškį.

Shai'us Gilgeous-Alexanderis pelnė du taškus, o 114:115 atsiliekantys „pelikanai“ šaukė pasitarimą. Jiems žūtbūt reikėjo taškų.

Į aikštę žengė ir Jonas Valančiūnas, tačiau metimą atliko B.Ingramas ir nebuvo tikslus. „Pelicans“ siuntė Joshą Giddey prie baudų linijos, o šis neklydo (117:114).

B.Ingramas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (115:117), o Luguentzas Dortas nuo linijos neklydo – 119:115.

Likus 4,1 sek., B.Ingramas dar pataikė tritaškį (118:119), S.Gilgeous-Alexanderio ranka nesudrebėjo prie baudų linijos ir rungtynės praktiškai buvo baigtos.

Galiausiai po dar vienos „pelikanų“ klaidos S.Gilgeous-Alexanderio baudų metimai sudėliojo taškus ant „i“.

Tai buvo paskutinis J.Valančiūno sezono epizodas.

Lietuvis per 30 minučių pelnė 16 taškų (6/8 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo net 18 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė.

Kai lietuvis buvo aikštėje, „Pelicans“ pelnė 6 taškais mažiau nei varžovai.

Nuo tada, kai 2020 metais NBA pristatė įkrintamųjų formatą, J.Valančiūnas nepraleido nė vienų įkrintamųjų varžybų ir yra sužaidęs maksimalų galimų rungtynių skaičių jose.

Bet ši serija baigsis, nes „Thunder“, o ne „Pelicans“ kausis dėl aštuntos vietos Vakaruose prieš „Minnesota Timberwolves“.

J.Valančiūno pasirodymai įkrintamosiose
Data Komandos J.Valančiūno skaičiai Rezultatas
2020-08-15 „Grizzlies“ – „Trail Blazers“ 22 tšk., 17 atk. kam., 6 rez. perd. 122:126
2021-05-19 „Grizzlies“ – „Spurs“ 23 tšk., 23 atk. kam., 3 blk. 100:96
2021-05-21 „Warriors“ – „Grizzlies“ 9 tšk., 12 atk. kam., 3 rez. perd. 117:112
2022-04-13 „Pelicans“ – „Spurs“ 22 tšk., 14 atk. kam., 3 rez. perd. 113:103
2022-04-15 „Clippers“ – „Pelicans“ 8 tšk., 9 atk. kam. 105:101
2023-04-12 „Pelicans“ – „Thunder“ 16 tšk., 18 atk. kam., 3 rez. perd. 118:123

Šiame sezone JV fiksavo 14,1 taško, 10,2 atkovoto kamuolio ir 1,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

S.Gilgeous-Alexanderis nugalėtojams iš viso surinko net 32 taškus, vienu mažiau pelnė, 9 kamuolius atkovojo ir 10 perdavimų išdalino Joshas Giddey.

„Pelicans“ gretose B.Ingramas išsiskyrė su 30 taškų, Trey Murphy surinko 21.

„Pelicans“: B.Ingramas 30, T.Murphy 21, J.Valančiūnas 16 (18 atk. kam.), C.McCollumas 14,.

„Thunder“: S.Gilgeous-Alexanderis 32, J.Giddey 31 (10 rez. perd.), L.Dortas 27, Jal.Williamsas 11.

Kitose įkrintamųjų rungtynėse „Chicago Bulls“ 109:105 palaužė „Toronto Raptors“.

Zachas LaVine'as nugalėtojams pelnė 39 taškus, DeMaras DeRozanas į buvusios komandos krepšį sumetė 23.

Nors „Bulls“ atsiliko 47:66 trečiajame kėlinyje, Z.LaVine'o pastangomis jiems pavyko sugrįžti į kovą. Jis surinko 17 taškų trečiajame, o dar 13 – ketvirtajame kėlinyje.

Penktadienį dėl bilieto atkrintamosiose „Bulls“ susikaus su „Miami Heat“.